Belediyespor voleybolda hedeflerini büyük tutuyor

Boğazın İncileri'nin Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Volebol Medasının etkili sitelerinden Volebol Magazin'e bir röportaj verdi.

Beykoz Belediyespor geçtiğimiz sezon ilk kez A Takımlar düzeyinde kadro kurduktan sonra mücadele ettiği TVF Volebol…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğazın İncileri’nin Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Volebol Medasının etkili sitelerinden Volebol Magazin’e bir röportaj verdi.

Beykoz Belediyespor geçtiğimiz sezon ilk kez A Takımlar düzeyinde kadro kurduktan sonra mücadele ettiği TVF Volebol 3.Liginde sezonu 4.olarak tamamlamıştı. Volebol camiasına renk katan bir kulüp hüvieti ile ilgiyi bir anda çekmesini bilen Boğazın İncilerinin Başkanı ve anı zamanda Beykoz Beledie Başkan Yardımıcısı olan Muharrem Kaşıtoğlu Volebol Medasının etkili sitelerinden Volebol Magazin’e bir röportaj verdi.  İşte röportajın arıntıları ;

Türkiye BayanlarVoleybol 3.Ligi takımlarından Beykoz Belediyesi yeni sezon için hazırlıklarına başladı. Kurulduğu günden itibaren başarılı sonuçlar alarak dikkatleri üzerine çeken kulübün başkanı ve aynı zamanda Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, gelecek sezonla ilgili düşünceleri paylaştı.

Makamında ziyaret ettiğimiz Sayın Kaşıtoğlu’na yoğun programından bizlere ayırdığı vakit için teşekkür ediyor ve yeni sezonda hedeflerine ulaşmalarını diliyoruz.

Voleybol Magazin

Merhaba Sayın Muharrem Kaşıtoğlu,Yerel yönetim olarak yöre halkı gençliğinin spora yönlendirilmesi ve ilçenizin isminin sporla da anılıyor olması sebebiyle sizi tebrik ederiz. İlçenin liglerde yer alan bir bayan voleybol takımına sahip olmanız bizleri daha da memnun ediyor.

Geçtiğimiz sezondan bu yana Beykoz Belediyesi olarak özellikle voleybol basınında daha fazla yer almaya başladınız. Bizlere kısaca voleybola olan ilginizi, takım kurma ve liglerde mücadele etme fikrinin nasıl geliştiğini anlatabilir misiniz?

Voleybola olan ilgim ortaokul yıllarına dayanır. Okul takımında başlayan bir sevda yolculuğu olarak başladı ve devam etti. Seyir zevki de oldukça yüksek bir spor dalı olan voleybol, ülkemizde yükselen bir spor dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Takım kurma meselesi, Beykoz Belediye Spor ‘un spor okullarının voleybol antrenörü Bektaş Durmaz ve koordinatörümüz Yaşar Kesici’nin bu yöndeki telkinleri ve bu spora olan zafiyetimi harekete geçirmeleri sonucu olmuştur.

İlk kez geçen sezon kurulan bir takım olarak ligde başarılı bir grafik çizdiniz. Başarınızın altında yatan sırrı açıklar mısınız?

Öncelikle, bu spora olan inançla ilgili bir durum.  Ardından kurulan iyi bir ekip.  Beykoz Belediye Başkanım Sayın Yücel Çelikbilek’in desteği de eklendiğinde ilk yılda belli bir başarı grafiği yakalamış olduk.

İlk kez ligde yer aldığınız geçen sezondan biraz bahseder misiniz? Sizce geçen seneki durum sizi tatmin etti mi?

 – Bölgesel ligde mücadele etmek için çıktığımız yolda bir anda kendimizi 3. Ligin kapısında bulduk. Biz de bu çerçevede yaptığımız takım içi değişimlerle mücadeleye başladık. Uzun mesafeli deplasmanlar zor olmadı değil. Ama gençlerden kurulu takımımız vardı ve bu meseleyi de kolay aşabildik. Sahamızın tadilatı geç bitmişti ve lige neredeyse hiç hazırlanamadan başladık. Sahamızda oynarken bile sahamızda hiç idman yapma fırsatı bulamadığımız için ilk maçlarda zorlandık. Ama sonrasında bu durum lehimize döndü. Çok iyi bir sahamız var ve bu önümüzdeki sezon en büyük artılarımızdan olacak. Bizi tatmin ettiğini söyleyebilirim ama bu sezon hedefimiz mutlak bir üst lig.

Üç yaşından bu yana Beykoz’da yaşayan biri olarak ilçenizde voleybol takımının varlığı sizce nasıl karşılanıyor.

– Voleybol sporu ülkemizde olduğu gibi Beykoz’da da yükselen bir dal. İlçemiz, sporun bütün dallarının ilgi görebileceği bir zenginlikte. Biz maçlarımızda oldukça kalabalık seyirci topluluklarını misafir ettik ki, bu bizim için yeterli bir göstergedir.

Genelde bayan voleybol takımlarına Sultan yakıştırması yapılır.  ‘Boğazın İncileri’ nereden geliyor? Boğazın İncileri’nde önümüzdeki sezon hedef nedir?

–Beykoz bize göre boğazın incisi olan bir ilçe. Doğal olarak Beykoz’ un Takımına da yakışacak en güzel isim Boğazın İncileri olurdu. İnanıyorum ki kızlarımız voleybol liglerinde isimlerine yakışır şekilde bir inci gibi parlayacaktır. 

Belirlediğiniz hedeflere göre yaptığınız sezon öncesi hazırlıklardan bahseder misiniz? Geçen seneki teknik kadro ile oyuncu kadrosunda herhangi bir değişiklik olacak mı?

 –Hedefimiz mutlak olarak bir üst lige çıkmak. Bu doğrultuda ilk olarak geçen sezon da takımlarımızın Baş Antrenörlüğünü yapan Bektaş Durmaz ile anlaşma sağladık. Bektaş Hocamızın yardımcı antrenörlüklerini Aykut Aydın ve Alper Tezgür kardeşlerimizi getirdik. Beykozlu bir kızımız olan Gözde Yorgun da takımımızda menajer-oyuncu olarak görev yapacak. Bu şekilde bir teknik ekip oluşturduk ve Bektaş hocanın vermiş olduğu rapor çerçevesinde transfer çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Sporun ve özellikle en temiz branşlardan biri olan voleybolun ilçe halkına çok önemli değerler kattığını ve ilçenin tanıtımı bakımından çok önemli faydalar sağladığını daha önce çeşitli örneklerde yaşadık. Bunun en güzel örneği 1.Lig’de mücadele eden Torul Gençlik’tir. Daha önce adını ve yerini bile bilmeyen birçok kişi, bugün Torul’da bir lise takımından bugünlere gelen bir başarı öyküsünden bahsediyor. Sizin de bir belediye başkan yardımcısı ve Beykozlu olarak voleybol takımınızdan beklentiniz nelerdir?

– Spor elbette bir bölgenin gelişimine çok önemli katkılar sağlıyor. Sosyal ve kültürel katkıları yadsınamaz. Ahlaki değerlerin yükselmesinde de spor, en önemli argümanlardan biridir.  Bir de işin tanıtım yanı var ki, başarılı bir takım kurmuşsanız katma değerlerin başlıkları artar. Tanıtım için kuşkusuz çok önemli bir alan.

Bu beklentilere ulaşmak için uygulanması gereken yöntemi başarılı bir yerel yönetici olarak bizlere açıklar mısınız?

– Takımdan beklentim her yıl bir üst lig ve sonunda Avrupa’da derece. Belediye Başkanımızın koyduğu vizyon buna uygun. Bu spor, reklam için önemli bir yol.  Ama ondan da önemlisi başarı ile beraber büyüyecek olan çocuk ve gençlerimizin spora karşı ilgilerindeki artış. Bu sağlandığında da ahlaki, sosyal ve kültürel anlamda üst düzey bir nesil elde etme şansı. Kabul edersiniz ki en değerli kazanım da bu.

– Bu beklentilere ulaşmak için spora inanan başta hocalar, sporcular olmak üzere tüm camiaya tam destek, hep destek.

Sayın Muharrem Kaşıtoğlu, Voleybol Magazin olarak bizleri konuk ettiğiniz için teşekkür ediyor ve çıkmış olduğunuz bu yolda sizlere başarılar diliyoruz.

Röportaj: Savaş Eskigülek

Belediyespor voleybolda hedeflerini büyük tutuyor
Bizi Takip Edin