Beşevler Gençliği, Beykoz'un siyasilerini bir araya getirdi

Beykoz Çubuklu Beşevler Gençlik Derneği, Beykoz'un siyasi parti belediye başkan adaylarını buluşturdu.

Çubuklu Beşevler Gençlik Derneği tarafından düzenlenen dayanışma yemeği, Beykoz'un siyasi parti belediye başkan adaylarını buluşturdu.

Salon Aşş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çubuklu Beşevler Gençlik Derneği, Beykoz’un siyasi parti belediye başkan adaylarını buluşturdu.

Çubuklu Beşevler Gençlik Derneği tarafından düzenlenen dayanışma yemeği, Beykoz’un siyasi parti belediye başkan adaylarını buluşturdu.

Salon Aşşrom’da düzenlenen dayanışma yemeğine ilgi oldukça büyüktü. Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Millet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Anafarta, CHP Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Musa Aksu, MHP Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, mahalle muhtarları, STK Başkanları, meclis üyesi adayları ve Çubuklu mahalle sakinleri yemekte yer aldı.

Fatih Yaman’ın sazıyla seslendirdiği türküler geceye ayrı bir hava kattı. Folklor ekibinin oynadığı halk oyunu da herkes tarafından beğeni ile karşılandı. Beykoz’un siyasi parti belediye başkan adayları, ortak bir payda da buluşarak gençlere ve çocuklara sahip çıkılması noktasında hem fikir oldular. Aileler ve yönetimler olarak çocuklara ve gençlere daha ilgili olunması gerektiğine de dikkat çektiler.

İpek: Sizlerin de desteklerinizi istiyoruz!

Çubuklu Beşevler Gençlik Derneği Başkanı Refik İpek, yönetim kurulu üyelerini yanına çağırarak konuşmasını yaptı. İpek, derneklerinin uyuşturucu, alkol gibi kötü alışkanlıkları kullanan herkese yardım etme amacı taşıdığını belirterek konuşmasını sürdürdü: “Yaptığımız bu yararlı işlerde, sizlerin de bizlere destek olmasını istiyoruz. Derneğimizin yemeği şu anlamı taşıyor: Hz. Muhammed’in dediği gibi, ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’. Bizler bir nebze de olsa hedefimize ulaştık”.

Erdoğan: Kaymakamlık olarak gençlerimizin yanındayız!

Kaymakam Süleyman Erdoğan, dernek kurucularını duyarlı bir alan oluşturmalarından ötürü kutladı. Kaymakamlık olarak gençlere ellerinden geldiğince yardım etmeye çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, gençlik merkezi kurmaya başladıklarını ve ilkini Tokatköy’de açtıklarını söyledi. Erdoğan, dernek kurucularına Çubuklu’da da gençlik merkezi açılacak yer varsa, oraya da ikincisini açabileceklerinin bilgisini verdi. Erdoğan: “Hepimizin yapması gerektiği şey duyarlı olmaktır. Hepimizin bir mum yakıp, yol göstermesi gerekir. Uyuşturucu konusunda Beykoz’daki gençlerimize haksızlık ettiğimizi düşünüyorum. Çünkü, İstanbul genelinde düşündüğümüzde aslında Beykoz’da o kadar ciddi korkulacak boyutta değil. Ama biz bir çocuğumuzun bile heba olmasını istemeyiz. Topyekun mücadele etmemiz gerekir. Çocuklarımız bizim yarınlarımızdır” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Çelikbilek: 30 Mart’ta sonrada derneğe destek olacağım!

Beykoz Belediye Başkanı ve AK Parti yeni dönem belediye başkan adayı Yücel Çelikbilek, bu derneği kuran kişilerin alnını öpmek gerektiğini vurguladı. Gençlerin, uyuşturucu konusundaki çalışmalarının burada yansımasını çok güzel bir olay olarak değerlendiren Çelikbilek: “Halk, aile, okul ve yönetimler bu konuda hassasiyet göstermeli. Evinizdeki istediğiniz eşyaları değiştirebilirsiniz, fakat çocuğunuzu değiştiremezsiniz. Çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz, onları topluma iyi entegre etmeliyiz. Bu arkadaşlarımız, toplumdaki bir eksikliği fark etmişlerdir. 30 Mart’tan sonrada yapacakları her şeye destek olacağım” dedi.

Miniç: Bizim en büyük derdimiz 2B değil, çocuklarımız!

BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, seçimden ötürü her yeri gezdiklerini ve sonunda şöyle bir kanıya vardıklarını söyledi: “Her yerde 2B ne olacak, tapumuzu alabilecek miyiz? diye vatandaşlar soruyor. Ama kimse çocuklarımızı bu uyuşturucudan nasıl koruyabiliriz? diye sormuyor. Oysaki, şu an bu tür alışkanlıkların kullanım yaş ortalaması çok düşük seviyede. Hepimizin dertleri var, ama bizler için en önemlisi çocuklarımız. Uyuşturucu okul kapılarında peynir ekmek gibi satılıyor. Ama aileler bunun farkında değil. Bu derneği kuranlara teşekkürler, gerçekten en önemli konuya parmak bastılar”.

Anafarta: Beykoz, gençlerle çalışmayı hak ediyor!

Millet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Anafarta, Beykoz’un gençlerle çalışmayı hak ettiğini belirtti. Anafarta: “99 projemize gülenler, şimdi anketlerde bizim başlarda görünce ‘eyvah’ diyor. Bu derneği kuranlar uyuşturucu tacirlerine diyor ki: Bu mahalleye giremezsiniz. İnşallah önce Beykoz’u sonra Türkiye’yi milletle ayağa kaldıracağız. Ben size hizmetkar olmak istiyorum. Bana bu onuru yaşat Beykoz!” dedi.

Yücel: Beykoz’umuz maalesef uyuşturucu sorunu ile karşı karşıya!

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Selman Yücel: “Bu derneği kuranlar iki şeyi yapıyor. Birincisi, bu işe gönüllerini koyuyor. İkincisi, birbirine daha sıkı sarılıp böyle güzel organizasyonlar meydana getiriyor. Beykoz’umuz maalesef uyuşturucu sorunu ile karşı karşıya. Aslında devletin bu sorunlarla ilgilenmesi gerekir, ama devlet yetersiz kalınca böyle arkadaşlarımız sahip çıkıyor. Onlara yaptıkları çalışmalardan ötürü yürekten teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Köseler: Toplum olarak gençlerimizi göz ucuyla takip etmemiz gerekiyor!

MHP Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler, bu düzenlenen gecenin göz kamaştırıcı olduğuna dikkat çekti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kötü alışkanlıklara meyil edilme noktasındaki gençlerimize yardım edilmesi gerekiyor. Toplum olarak gençlerimizi göz ucuyla takip etmemiz gerekiyor. Yönetimler, gençlerimize daha sıcak ilgi göstermeli. Gençlerimizi bu tür bağımlılıklardan korumamız için spor tesislerinin yapılması gerekiyor. 30 Mart’ta Beykoz’da ötekisi olmayan bir kardeşin seçilmesini gönülden istiyorum”.

Yılmaz: Biz siyasiler, 5 yıl değil, bir ömür boyu gençlerin yanındayız!

CHP Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Beşevler dernek kurucularını teşekkür ederek, konuşmasına başladı. Yılmaz: “Biz siyasiler, 5 yıl değil, bir ömür boyu gençlerin yanında olmak durumundayız. Göz ucuyla değil, onları gönüllerimizin derinlikleri ile takip edeceğiz. Seçimler sonrasında da ben sizlerin her zaman yanında olacağım” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Konuşmalar sonrasında, derneğin yaptıkları ve yapmayı düşündükleri etkinlikleri anlatan bir sunum katılımcılarla paylaşıldı. Gece, yemek eşliğinde müzikle eğlenceli bir şekilde devam etti.

Beşevler Gençliği, Beykoz'un siyasilerini bir araya getirdi
Bizi Takip Edin