Beşiktaş’ın Beykoz’daki arazisi gündem oldu

Eski futbolcu ve teknik direktör Samet Aybaba, yönetimin büyük uğraşlar sonunda altyapı için Beykoz’da kulübe kazandırdığı arazinin tapusunu almak yerine kiralama yoluna gittiğini açıkladı.

Beşiktaş’ın Beykoz’daki arazisi gündem oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beşiktaş’ın ikinci olağan yıllık divan kurulu toplantısında konuşan eski futbolcu ve teknik direktör Samet Aybaba, kulübe kazandırdıkları Beykoz’daki arazinin satın alma hakkının elden kaçılmak üzere olduğunu söyledi.

Aybaba, bu arazinin kazandırılması için verdiği çaba nedeniyle yönetimin kendisini ne aradığını ne de teşekkür ettiğini söyledi.

MİLLİ EMLAK ARAZİYİ VERDİ

Beykoz Paşamandıra’da bulunan 21 dönümlük bir alanı gezdiklerini söyleyen Aybaba, Ankara’ya gidip Milli Emlak Genel Müdürü ile görüştüğünü ve projeyi anlattığını belirtti.

Aybaba, “Müdür de Beşiktaş kongre üyesi. Çok sevindi. Çünkü ‘İlk kez birileri çocuklar için bir şey istiyor. Herkes kendi menfaati için geliyor’ dedi bize. Sonuç olarak bu aşamalara şahitlik ettim ve imza süreçlerinde zamanımın büyük bölümünü ayırarak elimden geleni yapmaya çalıştım.” dedi. 

BEŞİKTAŞ TAPU DEĞİL KİRALIK İSTEDİ

Arazinin kulübe kazandırıldığını fakat tapusunun Beşiktaş tarafından alınabileceğini söyleyen Aybaba, ama kulübün bu yolu tercih etmediğine dikkat çekti. Aybaba, “Milli Emlak’tan beni aradılar ve ‘Kulüp bize dilekçe gönderdi. Dilekçede buranın, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne verilmesi, verildikten sonra bedelsiz kiralık olarak alınmasını istiyorlar’ dediler. Normalde burası artık Beşiktaş’ın malı.” dedi.

ÇEBİ’DEN BEYKOZ’DAKİ ARAZİ AÇIKLAMASI

Aybaba’nın Beykoz’daki araziye dair bu açıklamasından sonra gözler başkan Ahmet Nur Çebi’ye çevrildi. Çebi, Aybaba’ya teşekkür ettikten sonra söz konusu araziyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Çebi, “Gençlik Spor Genel Müdürlüğü İl Müdürlüğü ile imzalanacak protokoller var. Belki yatırımı onlara yaptırabiliriz.” dedi.

Çebi, Fulya Tesisleri’nin Beykoz’a taşınacağını belirtirken, “Ama acaba Beykoz’a A takımı, Ümraniye’ye altyapı mı götürsek, diye kafamda düşünüyorum. Çocuklar için Ümraniye ulaşımı daha kolay.” dedi.

 

Beşiktaş’ın Beykoz’daki arazisi gündem oldu
Bizi Takip Edin