Beykoz 19 Ekim Muhtarları Gününü kutladı

Beykoz'da 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Başbakanlık Genelgesi ile 2015 yılından bu yana 19 Ekim günü kutlanan Muhtarlar Günü Beykoz'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Başbakanlık Genelgesi ile 2015 yılından bu yana 19 Ekim günü kutlanan Muhtarlar Günü Beykoz’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Çelenk sunma töreninin ardından muhtarlar Beykoz protokolü ile kahvaltıda bir araya geldi. Beykoz Kaymakamlığı tarafından İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıya Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Hüseyin Kolcu ile birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu yapmış olduğu kısa konuşmasında günün anlam ve önemini belirterek bu özel günde kendilerini yalnız bırakmadıkları için misafirlere teşekkürlerini sundu.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de yapmış olduğu konuşmasında; “Heyecan varsa, koşmak arzusu varsa, en zor insan dahi sizi yormuyorsa işinize devam edin. Yapmaya çalışın. Yüreğinde muhtarlık yapma sevgisi olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.  

Muhtarlık makamının önemine ve toplumuzda en köklü gelenek olduğunu vurgu yapan Kaymakam Ahmet Katırcı ise şöyle konuştu: “Muhtarlık bizim toplumumuzdaki en köklü geleneklerden bir tanesi. Biz hala köylü bir toplumuz. Köy ve mahalle kültürü bizim milletimizin temel taşlarından. Sayın Cumhurbaşkanımızın köylerin kapatılması üzerine muhtarlara verdiği o büyük önemin açığı kapattığını düşünüyorum. Çünkü toplumun tamamıyla birebir ilişki içinde olabilen, toplumun nabzını her anlamda tutabilen bir makam. Demokrasinin temel taşı. Gününüz hayırlı olsun

Beykoz 19 Ekim Muhtarları Gününü kutladı
Bizi Takip Edin