Beykoz 2023 projeleriyle İstanbul’un gözdesi olacak!

Beykoz Belediyesi Meclisi, 1 milyar 988 milyon 140 bin TL olarak belirlenen 2023 Mali Yılı Bütçesi’ni oy çokluğuyla kabul etti. Mecliste konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz’un 2023 projeleriyle İstanbul’un gözde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Meclisi, 1 milyar 988 milyon 140 bin TL olarak belirlenen 2023 Mali Yılı Bütçesi’ni oy çokluğuyla kabul etti. Mecliste konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz’un 2023 projeleriyle İstanbul’un gözde ilçesi olacağı sinyallerini verdi.

Beykoz Belediye Meclisi 2022 Ekim ayı olağan son toplantısı Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf başkanlığında yapıldı. Açılış ve yoklamayla başlayan görüşmelerde ilk olarak 3 Ekim 2022 tarihli tutanak ve gündemdeki raporlar oylandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın da katıldığı meclis oturumunda 2023 Mali Yılı Bütçesi ve 2023 Yılı İdare Performans Programı görüşülerek AK Parti ve MHP’nin oylarıyla kabul edildi. Beykoz Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 1 milyar 988 milyon 140 bin TL olarak belirlendi.

Bütçe görüşmelerinde genel kurul ve ilçe sakinlerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 2022 yılındaki hizmet ve projelerden bahsederek, imar süreci, ülke gündeminde de yer alan Tokatköy Kentsek Dönüşüm Projesi ve ilçe ekonomisine canlılık getiren yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

“İBB RUTİNİ DEVAM ETTİREMİYOR”

Eleştirilerden dolayı konuşmasına 2022 bütçesi 104 milyar olan İBB ile Beykoz Belediyesi’nin yatırımlarını kıyaslayarak başlayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Beykoz’un bütçesi İBB’nin bütçesinin 148’te 1’idir. Bizim 148 mislimiz bir bütçeye sahipti İBB. CHP’li arkadaşlara söylüyorum İstanbul’da ne yaptınız? Beykoz ile ilgili ne yaptınız? Siz iktidarsınız muhalefet değil. Rüzgarlıbahçe’deki bir kaldırımı dahi 2 yıldır döşeyemiyorsunuz. Hangi hizmetten bahsediyorsunuz? Kim elinizi, kolunuzu tuttu kaldırım döşemek için? Rutini devam ettiremiyorsunuz. Bir de burada yapılan ileri farklı şekilde anlatmaya çalışıyorsunuz. İşin yapılmaması noktasında güzel bir strateji belirlemişsiniz biz o oyuna mı alet olacaktık yoksa iş mi yapacaktık?” dedi.

“2023’ÜN SONRALARINDA DAİRELERİ TESLİM EDECEĞİZ”

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’ne değinen Başkan Murat Aydın, maliyetin 1 milyar 316 milyon yaptığını fakat 663 kişinin toplam sadece 200 milyon ödeyeceklerini vurguladı. Gelir elde etmek yerine vatandaşların yararını düşünerek devletin zarar edildiğini belirten Aydın, 1,5-2 yıl içerisinde, 2023’ün sonralarında vatandaşlara evlere teslim etmeye çalışacaklarını belirtti.

“ÇUBUKLU’DA ÇOĞUNLUĞU TİCARET OLAN YER YAPIYORSUNUZ”

İBB’nin sorumluluğundaki Çubuklu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında konuşan Murat Aydın, “İBB’nin deprem ile ilgili önlem alması lazım. Hangi tedbiri aldınız 3,5 yılda? Beykoz’da AK Parti döneminde üzerinde çalışılmış projeler var. Biz sizin yaptığınızı yapmayacağız. İBB’nin orada alacakları bütün kararları, Beykozlu hemşehrilerimizin menfaatine olacak bütün kararlara evet diyeceğiz. Çubuklu’da çoğunluğu ticaret olan bir yer yapıyorsunuz. Bizim orada 5 bin m2 yerimiz var, veriyoruz. Tokatköy’deki emsali geçmeyecek kaydıyla buyrun yapın. Biz destek olacağız.” dedi.

İSTANBUL’UN EN GÜZEL MİLLET KIRAATHANESİ YAPILIYOR 

Beykoz’da ekonomiyi canlandıran yatırım ve projeleri de anlatan Başkan Murat Aydın 7/24 açık Millet Kıraathanesi’ne değinerek, CHP’nin engellemelerine rağmen Beykoz Korusu karşısında yıllardır atıl olan binanın yerine İstanbul’un en güzel Millet Kıraathanesi’nin yapılacağını söyledi.

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ HİZMETLERİ GÖRMEZDEN GELİYOR

İlçeye yapılan yatırımlara dair konuşan Aydın, 11 bin m2’lik bir alanda hizmet veren Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Türkiye’deki ilk olan 320 dönümlük “Doğal Yaşam Alanı”nın kurulduğunu vurguladı. Murat Aydın, Soğuksu, Çavuşbaşı, Mahmutşevketpaşa ve tüm mahallelerde yapılan çevre düzenlemelerinden bahsederek Beykoz ve Beykozlunun yararına yapılan projelerin CHP’li meclis üyeleri tarafından görmezden gelindiğini söyledi.

“PLANLAR İBB’DE BEKLİYOR”

Beykoz ile alakalı imar sorununun büyük ölçüde, SİT Derecelendirme çalışmalarının ise tamamen çözüldüğünü ifade eden Başkan Murat Aydın, “Bakanlığımızı ve Belediyemize ilgilendiren alanlarda çok güzel mesafeler kat ettik ve tamamlamış olacağız. Ama Beykoz’un tamamı yine bitmeyecek. Hazır çalışmalar yapılmış, mahkemeler durdurmuş. O durdurma gerekçeleriyle planlarda yenilemeler yapılmış ve o planlar İBB’de bekliyor. İnanmak istiyoruz ki o planlar tamamlanır Beykoz’un imar ile ilgili sorunu çözülmüş olur.” dedi.

“DEVLETİN İMKÂNLARI BEYKOZ’UN GENÇLERİNE AKTARACAĞIZ”

Kamuoyunda gündeme gelen Ali Bahadır Mesire Alanı ve Mete Gazoz Okçuluk Tesisi’nde tüm gençlerin ücretsiz bir şekilde spor imkânlarından yararlandığını belirten Aydın, bu alanın sadece Beykoz’un gençlerine ve Beykoz’a peşkeş çekileceğini, devletin imkânlarını Beykoz’un gençlerine aktarılacağını vurguladı.

“HİZMET YAPILMIYOR DENİLEN BEYKOZ’DA BÖYLESİNE BİR HİZMET”

Beykoz Su Sporları Merkezi, Kavacık Yaşam Merkezi, Karlıtepe Mesire Alanı, Elmasburnu Plajı ve Beykoz Millet Sofrası, BEYSEM, Baruthane Sanat, AKDEM, konserler, geziler gibi hizmet ve yatırımlardan bahseden Aydın, Beykoz Millet Sofrası için “küçük saray” eleştirisi yapan muhalefet üyelerine, “Siz anlayamamışsınız. Beykoz’un gençleri için Beykozlu hemşehrilerim için keşke büyük saray yapabilsem. Ne yapılıyor orda? İşin mantığını çözememişsiniz. Engellilerimiz, yaşlılarımız için orada yemekler hazırlanıyor ve yaklaşık 900 hemşehrimize Millet Soframız aracılığıyla ulaşıyor. Bütün bu faaliyetlerimiz belediye bütçesine yük olmuyor. Milletin bir eli veriyor diğer eli alıyor. Etrafında okullar var öğrencilerimiz, hemşehrilerimiz, otobüsten inenler geliyor. İkramlar yapılıyor. En konforlu yer olması lazım. Ona layık görüyoruz biz. İşte hiç hizmet yapılmıyor denilen Beykoz’da böylesine bir hizmet verilmeye başlandı.” diye cevap verdi.

SPOR TURİZMİN TÜRKİYE’DEKİ ADRESİ BEYKOZ OLACAK

2019’dan itibaren yapılan son 3,5 yılda yapılan, Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi, Alım Garantili Tarım Projesi, Çubuklu Topraksız AR-GE Serası, Cumhuriyetköy Tohum ve Fide Üretim Serası, Beykoz Köy Pazarı, Permakültür Ekolojik Park, Kiraz, Karpuz ve Mısır Festivalleri, Beykoz Uluslararası Cam Festivali, BEYTAŞ Yemek Üretim ve Dağıtma Merkezi, 16 branşta spor eğitimleri, Çavuşbaşı Yüzme Havuzu, Beykoz Spor Ormanı projelere değinen Murat Aydın, “Biz 2023 yılında ve devam eden yıllarda Beykoz’un potansiyelini artıracak, Beykoz’da yaşayan hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıracak projeleri bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. Spor turizmin İstanbul’un hatta Türkiye’deki adresi Beykoz olacak. Bu ekonomiye olanda bir yatırımdır.” dedi.

Konuşmaların ardından 2023 Mali Yılı Bütçesi ve 2023 Yılı İdare Performans Programı oy çokluğuyla meclisten geçti.

Beykoz 2023 projeleriyle İstanbul’un gözdesi olacak!
Bizi Takip Edin