Beykoz 30 Mart’'ta demokrasi dersini yine verecek!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Ekim ayı Danışma Meclisi'nde 2014 yerel seçimlerinin hedefini belirledi. % 58

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Ekim ayı Danışma Meclisi toplantısı Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Seçimler…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Ekim ayı Danışma Meclisi’nde 2014 yerel seçimlerinin hedefini belirledi. % 58

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Ekim ayı Danışma Meclisi toplantısı Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Seçimler öncesi birlik ve beraberliğin hakim olduğu salonda yüzlerce teşkilat mensubu 2014 seçimlerinin hedefini belirledi. % 58

Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İstanbul AK Parti Milletvekili Metin Külünk ve Bilal Macit, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan ve M.Hanefi Dilmaç, Belediye Başkan Aday Adayları Av. Yüksel Baki, Av. Kemal Kaya, Hasan Karakaya ve Ali Bilir, belediye meclis üyeleri, mahalle teşkilatları ile Kadın ve Gençlik Kolları katıldı.

Divan Başkanlığını İlçe Başkan Yardımcısı Zülküf Sönmez’in yaptığı Danışma Meclisi’nin açılış konuşmasını İlçe Başkanı Adem Sefer gerçekleştirdi.

Adem Sefer: İlk defa arka arkaya AK Parti Beykoz’da iktidar oldu

Konuşmasına Ekim ayı danışma meclisimiz hayırlı olması temennisi ile başlayan Sefer devamında adaylık sürecine değindi. “Hepinizin bildiği gibi bu konu Türkiye’de ve özelikle Beykoz’umuzun gündemin de yerel seçim ağırlık kazanmaya başladı. Genel merkezimizin tayin ettiği 1 Ekim – 1 Kasım arasındaki aday adayları sürecimiz belki de bu haftasonu itibariyle sona erecek. Bu noktada partimize gönül vermiş, çok değerli teşkilat mensuplarımız var. Aslında bu yerel seçimler Beykoz’umuz açısından önemli. 2009′ da Beykoz teşkilatı olarak bir ilki gerçekleştirdik. Ve ilk defa arka arkaya 2 defa bir parti Beykoz’da iktidar oldu. Bunu, sizlerin ve bu anlamda teşkilatta çalışan kardeşlerimizin, partimize gönül vermiş Beykoz halkı sayesinde oldu.”

2023 değil, 2073′ te Beykoz’u görmeniz lazım

Adem Sefer konuşmasının devamaında mülkiyet konusunda da değinirek “İnşallah bu sürecin devamlılığı açısından gerek mülkiyetimizle ilgili gerek yerelde bu noktada yapılanlarla ilgili Sayın Belediye Başkanımızın bize bir sunumu olacaktır. Beykoz’un en büyük sorunlarından biri olan mülkiyeti inşallah sizlerin desteğiyle bu sorunu tamamen çözeceğiz veya çözmeye yakın son adımlarımızı atmaya hazır olacağız. Bunun devamında imarla ilgili problemler var. Biz bu parti kurulduğundan beri bu halka hizmet etmek adına elimizden geleni yaptık ve Beykoz’u çok farklı konumlara taşıdık. Ama Beykoz’umuzun en az birkaç dönem daha Sayın Başbakanımızın dediği gibi, “ 2023 değil, 2073′ te Beykoz halkının Beykoz’u görmesi lazım.” dedi.

Hedefimiz Beykoz’daki AK Parti oylarını %58′ e çıkarmak

Amaçlarının ilk 2014 yerel seçimlerinden başarı ile çıkmak olduğunu söyleyen Sefer sözlerini şöyle tamamladı. “Bundan sonraki süreçte genel merkezimizin atayacağı, belki belediye başkanımızla, belki de aday adayı olan arkadaşlarımızın biriyle birlikte bundan önceki yaptıklarımızı ve bundan sonra yapacaklarımızı anlatacağız. Bizim amacımız buradaki seçimi kazanmak değil. Bundan 6 ay önce Sayın Başbakanımız ile bir araya geldiğimizde teşkilat olarak bizlerin verdiği bir söz vardı: Beykoz’daki AK Parti oylarını %58′ e çıkarmak. Ve hamdolsun, bu hedefimize çok yaklaştık. “ dedi.

Adem Sefer’in konuşmasından ardından AK Parti Kadın Kolların hazırlamış olduğu slayt gösterimi yer aldı. Gösterimde, kadın kollarının yapmış olduğu şehit aileleri ziyareti, engelli vatandaşlara ve yaşlılara yapılan ziyaret ve yardımlar gibi etkinlikler fotoğraflar ile izletildi.

Yücel Çelikbilek: Vatandaşımızın yüzünü güldüreceğimize eminim

Gösterimin ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek  yerel gündem konusunu ve mülkiyet sorununu kapsayan bir konuşma yapmak üzere kürsüye davet edildi. Çelikbilek yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi. “2009′ da vatandaşın ayağına gittiğimizde arazideki insanlarımızın cidden rahatsızlığı vardı. Bu rahatsızlık, mülkiyetle ilgili, imarla ilgili, işsizlik problemiydi. Bu sorunlar Beykoz’un öncesinden beri var olan sorunlardı. 2009’da çıkarılan 2B yasasından sonra meclisimiz aldığı bir çalışmaydı. Arkasından kadastrol çalışmalar başladı. Biz belediye olarak İstanbul’da bu çalışmaların yürümesi için tapu kadastro ve orman kadastrosuna destek veren bir belediye olduk. Çünkü, İstanbul’da 2B konusu en fazla Beykoz’u ilgilendirir. Parsel sayısında ve kullanıcı sayısında fazla olan ilçe yok. Kadastro ve satış çalışmaları başlattık. Bu sorun için ciddi gayretler verdik. Yeni çıkan fiyatlar bizi hiç tatmin etmedi. Ve bunun üzerine çalışmalar yaptık ve dedik ki, Beykoz’ da gelir dağılımını gösteren bir çalışmanın altına biz imzamızı attık. Yapmış olduğumuz gelir dağılımı gösteren anketin sonucunu biz internet sitemize koyduk. Dedik ki Beykoz’ da ki kazancı olanların sıralaması böyledir, bunun bu kadarını alırsanız bunun şu kadarını kabul eder ve biz belediye olarak bu fiyat yönlendirmesi çalışmasına takdir etmeye başladık. Başarılı olduk mu dersiniz? Faiz ve fiyat konusunun örtüştüğünü söyleyebilirim. Hamdolsun başarılı olduk. İstanbul’da bu konuda en iyi çalışma yapan belediye olduğumuzu söyleyebilirim. Sonunda vatandaşlarımızın bu konuda yüzünü güldüreceğimize eminim. İlk etapta bizim amacımız 9 mahalleyi özel proje alanına alarak bakanlığa göndermek. Daha önce Çevre Bakanlığına gittiğimizde dedi ki, “ Sizden başka müracaat eden yok.” Evet, bizden başka müracaat eden yok ve buna ulaşan belediye yok. Belediye başkan arkadaşlarıma rica ediyorum. Bu proje alanlarına sahip çıkın ve bu proje alanlarına katılın.

2 bin 300 kişiye tapu alma hakkı getirdik

Sağolsun, bizim siyasi kadrolarımız bu insanları mahrum etmediler. Beykoz halkını korumak için kendi içinde kavga edenler durumuna geldik. Kimin için? Bölge halkının burada kalması için. Biz 2 bin 300 kişiye tapu alma hakkı getirdik. İlk tapularını Gümüşsuyu almaya başlayacak. 9 mahalle için söylüyorum biz bu net parsellerden satış yapacağız yani normal kadastrol parsellerden belediye olarak %40′ a kadar keseceğiz. Peki vatandaş bunun parasını ödeyecek mi? Biz bu parayı hemşerilerimizden almayacağız. Ceplerinden para çıkmayacak. %60 kullanım hakkı olan imar olan belediyeyi vereceğim. Ve hiçbir vatandaşımız bu alanda benim imar hakkım yok diyemeyecek. Dönüşüm yapma hakkını tamamen kendilerine bırakacağım. İstiyorum ki bölge büyüsün, gelişsin. Eski binaların yerini yeni düzgün yapılmış yerler alsın. Dar gelirli olan ailelerimiz için oluşturmamız gereken sosyal konut arazisinin buralarda oluşturacağız.

AK kadrolar Beykoz’un önünü açtı

Belki 5 bin belki 10 bin ‘lik konutluk yerleri sıkıntısı olan yoksul, garip olan insanlara çok uzun vadeli imkanlar vermeye çalışacağız. Bunu verirken kaynağı nerden bulacaksınız? Onu da söyleyim size, Milli Emlak ile yaptığımız çalışmanın sonunda bedeller alıyoruz. Ve bu paraların tamamı Beykoz Belediyesi kasasına giriyor. Bu zamanda gelen AK kadrolar Beykoz’un önünü açtı. Ama ben öncelikle hükümete, Sayın Başbakanıma teşekkür etmek istiyorum. Şunu söyleyim son 16 mahalleden aldığımız rakamlar üzerinde hem de ilk 9 mahalledeki rakamlarda indirim yapacağız. O fiyatları en az %50 aşağı çekeceğiz. Şimdi tüm bunları yaptıktan sonra AK Parti’nin Beykoz için çalışmadığı söylenebilir mi? İnşallah hedefimiz 30 Mart’a Beykoz’a tapu hakkını verebilmek. “

Yücel Çelikbilek’ in konuşmasının ardından İstanbul Ak Parti Milletvekili Metin Külünk danışma meclisinde katılan herkese coşkulu anlar yaşattı. Külünk konuşmasında:

Metin Külünk: Bu cumhuriyeti bu millet kurdu

“Bu güzel akşamda yeniden beraber olmak  yeniden bu coşkuyu birlikte yaşamak keyif verici huzur verici. Yarın Cumhuriyetimiz’in 90. Yılı. Cumhuriyet, Cumhur’dan geliyor. Bu cumhuriyeti bu millet kurdu. Kimse bu cumhuriyeti biz kurduk diye caka satmaya kalkmasın. Çanakkale’ de şehit olarak, Galiç’ya da şehit olarak, Trablugarp, Şam Cephesinde, Filistin Cephesinde, Kafkas Cephesinde Allahü Ekber! diyerek canını verenler kurdu bu cumhuriyeti. Birileri bu cumhuriyeti Cumhur Öner’ in elinden alıp devlete rağmen devletçilik, halka rağmen halkçılık yapmak istedi. Bu halkın değerlerine düşman olmayı iktidar olamaya getirdiler. Türkiye’ yi anormalleştirmek istediler. Ta ki 1946′ da bu millet çok partili demokratik hayata geçerek, kendi iradesini ortaya kadar koyup yeniden Cumhur olarak Cumhuriyet’e sahip çıkma noktasında iradesini kademeli olarak koyduğu ana kadar. Birileri bu ülkede millete rağmen iktidar oldu. Ama bu millet her önüne sandık geldiğinde cumhur’un ruhuna uygun olarak yeniden bu ülkede milletin iktidarının çıkması için büyük çaba sarf etti. Ne zaman bu ülkede AK Parti iktidar oldu, bu ülkede anormalleştirilmiş ne varsa her şey ortadan kaldırılıp, her şey normalleşme sürecine girdi.

Bu ülke de 70 yılda yapılmayanları yaptık

Bu ülkede fay hatları yerini gönül köprülerine bıraktı. AK Parti sayesinde bu ülke özgür, demokratik, çağdaş ülkeler arasına ulaşma engelini aşan bir ülke haline geldi. Bu topyekün Beykozluların eseridir. AK Parti ülkeyi karanlıktan aldı aydınlığa çıkardı. Biz bu ülke de 70 yılda yapılmayanları yaptık. Bu ülkenin lideri Recep Tayyip Erdoğan Marmaray’ın temellerini attı. Marmaray, geleceğin barış hattıdır. O hattan sadece trenler geçmeyecektir. O hattan gönüller birbirine ulaşacak. Bu zihniyeti gerçekleştiren bir zihniyet sizlere soruyorum, Beykoz’u yolda bırakır mı?, Recep Tayyip Erdoğan, Beykozlunun sesine hiç kulak tıkar mı?

Beykoz 30 Mart’ ta demokrasi dersini yine verecek

Milleti kandırmayan, aldatmayan, millete tepeden bakmayan, kibirlenmeyen milliyetçiliği millete hizmet olarak değiştiren AK Parti Beykoz’u yolda bırakır mı? Siz kimle yol aldığınızı güvendiğinizi iyi bilirsiniz. 1940’lı yıllardan beri millete efelik yapıyorsunuz. Her efelik yaptıkça millet sizi sandığa gömüyor. Siz sandığa gömülmekten bıkmadıysanız, bu millette sizi sandığa gömmekten hiç bıkmayacak. Bundan sonra onların gücü ne o iki milletvekili arkadaş meclisin kapısından içerisinden girmesine engel olacak ve Beykoz 30 Mart’ ta demokrasi dersini yine verecek. Bu ülkede artık ileri demokrasi var o 96’da Merve Kabakcı’ya yaptığınız yok. Başbakanımızın buraya ilgili öyle bir planı var ki, duysanız kafanız sevinçten tavana sıçrar. Şimdi önümüzde çok önemli bir süreç var 30 Mart seçimleri. Bu bir seçim yarışı. Herkesin demokratik hakkıdır. Hiçbir aday adayımıza niçin aday adayı oldun diyemeyiz. Ancak, burası Beykoz. Birbirimizi kıracak, aleyhte konuşulanlara asla müsaade etmeyeceksiniz. Benim vazifem, yeniden AK Parti iktidarını 30 Mart’ ta aldık diyerek Başbakanımıza müjdeyi vermektir. Bu uğurda hangisi fedakarlığı yapmam gerekiyorsa ayaklarınızın altına paspas olurum. Burayı ismini anmak istemediğim parti var ya onlara bir hafta emanet edin. Bak bir ay değil, bir yıl değil, bir hafta. Bu ülkenin 10 yıllık kazanımları, merkez bankası boşalır. Millet ve değer düşmanlığının bir kez daha gösterir misiniz? Buna razı mısınız? Asla değiliz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Metin Külünk’ün ardından Yücel Çelikbilek ve Adem Sefer kürsüye çıkarak AK Parti’nin yeni üyelerini tanıtarak, rozetlerini takdim ettiler. Gece coşkulu bir şekilde sona erdi.

Beykoz 30 Mart’'ta demokrasi dersini yine verecek!
Bizi Takip Edin