Beykoz, 4. “112 Acil Servis”ine kavuştu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beykoz 4 No'lu Acil Yardım İstasyonu ‘nun açılışını gerçekleştirdi.

İşadamı İsmet Acar tarafından tahsis edilen ve kısa sürede tam donanımlı şekilde hizmete hazırlanan Beykoz 4 No'lu Acil…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beykoz 4 No’lu Acil Yardım İstasyonu ‘nun açılışını gerçekleştirdi.

İşadamı İsmet Acar tarafından tahsis edilen ve kısa sürede tam donanımlı şekilde hizmete hazırlanan Beykoz 4 No’lu Acil Yardım İstasyonu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla Acarkent’te açılışı gerçekleştirildi.

ACARLAR Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar’ın yanı sıra Acar Rotary Kulübü’nün de destek verdiği Beykoz 4 No’lu Acil Yardım İstasyonu, canlara can olmak umuduyla hayata geçti.

Açılış; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Sağlık İl Müdürü Selami Albayrak ve Acarlar Şirketler Topluluğu Başkanı İsmet Acar tarafından yapıldı. AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan ve Hanefi Dilmaç, SİYAD Dernek Başkanı Adnan Çeliker, mahalle muhtarları ve Acarkent sakinleri de açılışa katıldı.

Karaköy Rotary Kulübü ve il müdürlüğü işbirliği içerisinde hazırlanan 112 Acil Ambulansı da İstanbul İl Müdürlüğü’ne armağan edildi. Beykoz’da sağlık adına güzel bir sosyal hizmete imza atan İsmet Acar; “gelirinin %10’unu bu tür sosyal hizmetlere harcadığını” ifade etti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na Beykoz’un ihtiyacını Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile işbirliği içerisinde çözdüklerini de belirtti. 

Çelikbilek: Beykoz’da 4’üncü 112 Acil Servisimiz!

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yücel Çelikbilek, Beykoz’da bir sağlık noktası hayata geçmiş bulunduğundan ötürü önemli bir gün olduğuna dikkat çekerek konuşmasını sürdürdü: “ Şu anda 3 ayrı bölgede 112 Acil Servisimiz var. Şimdi de 4’üncüsü geçiyor. Bakanımızdan rica ediyorum; Beykoz’un arazisi çok geniş ve bizler bu servislerden birkaç tane daha istiyoruz. Beykoz’daki her hayırlı işin altında İsmet Acar’ın imzası var. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Müezzinoğlu: Sağlık Bakanlığı olarak bir çok kampanya başlattık!

Tüm yoğun programına rağmen böylesi bir sosyal hizmet açılışına katılmadan geçemeyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, böylesine bir projenin açılışına katılmaktan dolayı son derece mutlu olduğuna değinerek şunları söyledi: ” İsmet Acar’a ve Rotary Kulübü’ne teşekkür ediyorum. 2002 yılında ülkemizin toplam ambulans sayısı 630, o gün ambulans helikopter diye bir konseptimiz yok. Bugün ise 4 tane ambulans uçağı olan, 17 tane ambulans helikopteri olan, dağıttığımız ambulans sayısı toplam 1200. Türkiye bu konularda çok ilerlemeye ve değişmeye başladı. Bu hizmetleri inşallah bu millete sunmaya devam edeceğiz. Çünkü, bizler bu milletin en güzel hizmete sahip olduğuna inanıyoruz. İstiyoruz ki, Amerika’da ne varsa Türkiye’de de olsun. Diğer ülkelerde de ne varsa bizim milletimizde o hizmetlerle buluşsun. Atatürk’ün dediği gibi; ”Muhasır medeniyetlerin üzerinde bir Türkiye” o hedefe koşan bir Türkiye. Bunu da sizlerle, halkımızla birlikte yapacağız. Bu yıl Sağlık Bakanlığı olarak birçok kampanya başlatıyoruz. Sizlerle bir kampanyayı paylaşmak istiyorum. 2 ile 12 yaş grubu arasındaki bütün çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı konusunda yılda 2 defa taramayı planlıyoruz. Gezici diş sağlığı araçlarını alıyoruz. Ama bir tane biz bir tane hayırseverimiz alacak. Beykoz’un nüfusuna göre en az 6 tane ağız ve diş sağlığı aracına ihtiyaç var. Herkesten bu konuda da destek bekliyoruz”.

Beykoz, 4. “112 Acil Servis”ine kavuştu
Bizi Takip Edin