Çankırılılar 'Tuz Terapi Odası'nı hayata geçirdi

Beykoz Çankırılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; Beykoz'da bir ilke imza atarak derneğin içerisinde “Tuz Terapi Odası” açtı.

Beykoz Çankırılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; Beykoz'da bir ilke imza atarak derneğin içerisinde “Tuz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çankırılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; Beykoz’da bir ilke imza atarak derneğin içerisinde “Tuz Terapi Odası” açtı.

Beykoz Çankırılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; Beykoz’da bir ilke imza atarak derneğin içerisinde “Tuz Terapi Odası” açtı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ın aday tanıtım programına katılımından dolayı yer alamadığı “Tuz Terapi Odası” nın açılışına CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, CHP Gençlik Kolları Başkanı Ümit Sedal Okuyan, Batumlular Havalisi Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik ve Çankırılılar Dernek Üyeleri de katıldı.

Sosyal bir projeye imza atan Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak, açılışa gelen tüm herkese teşekkürlerini belirtti. Daha sonra 2 bin 500 ton katkısız tuzun kullanıldığı “Tuz Terapi Odası” na geçildi. Burada “Tuz Terapi Odası” nın faydalarının saymakla bitmeyeceğini belirten Dernek Başkanı Bilal Karabacak, “Beykoz Çankırılılar Derneğinde 14 metre kare bir alana Tuzdan oda oluşturduklarını, amaçlarının memleketi Çankırı kaya tuzunu tanıtmak ve faydalı yönlerinden insanlarımızın faydalanmasını sağlamaktır.” diyerek 45 dakikalık seanslarla kişinin kendini iyi hissedeceğini ve kötü enerjilerden kurtulabileceklerini ifade etti.

Karabacak ayrıca Tuz odası için Çankırı’dan 2 bin 500 ton tuz getirerek kullandıklarını, tuzun içinde hiçbir kimyasal madde olmadığını söyledi.

Üst solunum yolu hastalıklarının, bronşit hastalığının tedavisinde ve astım hastalarının sıklıkla tercih edeceği bir yer olan “Tuz Terapi Odası” astım, bronşit gibi hastalıklara iyi gelirken stres ve günün yorgunluğunu atmak için her hafta gelinmesi gereken bir yer olarak anlatıldı. Stres, yorgunluk, depresyon gibi sorunlara da yarar sağlayarak sinir sistemini rahatlayacağı söylendi. Tuz odası ile ilgili bilgi broşürü de gelenleri bilgilendirmek için dağıtıldı.

“Tuz Terapi Odası”  için gelecek olanların dernekten randevu almaları gerektiği belirtilirken, makbuz karşılığı ücret alınacağı ve “Tuz Terapi Odası” ndan gelecek olan gelirin Çankırılılar Derneği’ne bağış olarak aktarılacağı bilgisi verildi.

Çankırılılar 'Tuz Terapi Odası'nı hayata geçirdi
Bizi Takip Edin