Beykoz aklıyla dalga geçilen adaylık başvurusu!

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salih Elmas AK Parti'den belediye başkan aday adayı oldu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nda adaylık başvuru süreci devam ederken sürpriz isimler aday adayı olmak için evraklarını teslim…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salih Elmas AK Parti’den belediye başkan aday adayı oldu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda adaylık başvuru süreci devam ederken sürpriz isimler aday adayı olmak için evraklarını teslim ediyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olamayacağı kesin gözüyle bakılan Beykoz Belediyesi Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcılarını bir bir aday adayı yaptırıyor.

Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olamayacağı kesin gözüyle bakılan Beykoz Belediyesi Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcısı Salim Öztürk’ün ardından bir diğer başkan yardımcısı olan Eyüp Salih Elmas’a da aday adaylığı başvurusu yaptırdı. Eyüp Salih Elmas memurluktan istifa ederek belediye başkan aday adayı olmak için evraklarını AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına verdi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve oğlu Ahmet Çelikbilek’in ısrarları ile 2014 yılında Teknik Başkan Yardımcısı olarak Çekmeköy’den transfer edildiği söylenen Eyüp Salih Elmas’a ilçenin en önemli sorunu olan imar konusunu çözme görevi verildi. Elmas’ın yaklaşık 4 yıllık görev süresince hiç bir mahallenin imara kavuşamaması Beykozlu olmayan isimlere görev verilmemesini gündeme getirdi.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas’ın yeğeni olduğu bilinen Eyüp Salih Elmas’ın ayrıca Beykoz Belediyesi bünyesinde kurulan ‘İmar Barışı Masası‘, ilçe sakinlerine işlemleri için ücretsiz danışmanlık ve teknik destek vermeye çalışırken ‘Beykoz Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı’ sıfatını kullanarak özel bir şirkete ait internet sitesinin reklamını yaptığı haberleri tartışma yaratmıştı.

Sarıyer’in öngörünüm de kalan birçok mahallesi İmar Barışı kapsamına alınırken, Beykoz’un ön görünümde kalan yerlerinin af kapsamı dışında bırakılmasında Eyüp Salih Elmas’ın eksikliğinden kaynaklandığı söylenenler arasında yer alıyor. 

Salih Elmas’ın yerine Totu’mu atanacak

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salih Elmas’ın aday adaylığı için istifa etmesinin ardından yine Çekmeköy’den beraberinde getirilen Plan ve Proje Müdürü Hayriye Gül Totu’nun Başkan Yardımcısı olacağı iddia ediliyor. Salih Elmas’a bağlı olan Plan ve Proje Müdürü Hayriye Gül Totu ile ilgili de önemli bir iddia ortaya atılmıştı.

Hayriye Gül Totu, 3 yıl Çekmeköy Belediyesi’nde görev yaptıktan sonra Bahar Bayram Mızrak‘ın sahibi olduğu Turkuaz Mimarlık isimli şirkete ortak oldu. 2014 yılında şirketle bağını koparan Hayriye Gül Totu’nun firma ile resmi olmasa da ilişkisinin devam ettiği, Beykoz’da ki işlerin rahat yürütülebilmesi için Çekmeköy’de olan şirket ofisinin de Beykoz’a taşındığı söyleniyor. Galatasaray’ın Riva arsa ihalesini 3 milyar 808 milyon TL ile kazanan Yılmaz İnşaat’ın Beykoz Belediyesi’nden alınacak proje ruhsat işlerinin takibi Turkuaz Mimarlık tarafından yürütüldüğü belirtilirken, alınacak ruhsatın eskiden ortağı olduğu Hayriye Gül Totu’ya bağlı Plan ve Proje Müdürlüğü olması dikkat çekiyor.

Beykoz aklıyla dalga geçilen adaylık başvurusu!
Bizi Takip Edin