Beykoz, Altın Karınca'dan ödülle döndü

Beykoz Belediyesi, “Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri” Proje Yarışması’nda Web TV, Web Radyo ve 3G uygulamalarıyla 3.lük ödülü aldı.   

Beykoz Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Altın Ka

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, “Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri” Proje Yarışması’nda Web TV, Web Radyo ve 3G uygulamalarıyla 3.lük ödülü aldı.   

Beykoz Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri” Proje Yarışması’nda Web TV, Web Radyo ve 3G uygulamalarıyla 3.lük ödülü aldı.   

Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması bu yıl Altın Karınca belediyecilik ödülleri adıyla beşinci kez düzenlendi.  

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ın bilim kurulu başkanlığını yaptığı, 12 akademisyen ve uygulayıcının da jüri üyesi olduğu Altın Karınca yarışmasının sonuçları Taksim Martı Hotel’de gerçekleştirilen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

Turkcell’in sponsorluğunda gerçekleşen Altın Karınca yarışmasına büyükşehir ve ilçe belediyelerden toplam 512 proje başvurdu, finalde ise 203 proje yarıştı. Beykoz Belediyesi, İletişim Yönetimi Kategorisi’nde, Web TV, Web Radyo ve 3G uygulamalarıyla  3.lük ödülünü aldı.  

Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, büyükşehir belediye başkanları ve ilçe belediye başkanlarının hazır bulunduğu gecede ödülü Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek adında belediye başkan yardımcısı Nevin Çalışkan aldı.

BAŞKAN ALTEPE: “TÜRKİYE’NİN EN PRESTİJLİ YEREL YÖNETİMLER ÖDÜLÜ”

Yarışmayla ilgili açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Belediyecilikte özgün projelerin desteklenmesi ve yapılan çalışmaların tüm belediyelere örnek olacak şekilde tanıtılarak yaygınlaştırılması amacıyla, yarışmaya büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin yerel yönetimler alanında en seçkin ve konusunda uzman akademisyenlerinden oluşan bilim kurulumuzun tercihleriyle sonuçları belirlenen yarışmamız, bu özelliğiyle Türkiye’nin en saygın yerel yönetimler ödülü olarak kabul ediliyor” diye konuştu.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 11 ÖDÜL BİRDEN ALDI

Yarışmada, iştirakleri ve bağlı kuruluşlarıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi (Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, KUDEB, İSKİ 2, İSBAK 2, İGDAŞ 2, İETT, KÜLTÜR A.Ş. ve AĞAÇ A.Ş) toplam 11 ayrı ödül birden aldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Belediyesi’nin 3’er ödül aldığı gecede, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bolu Belediyesi ve Yalova Belediyesi de ikişer ödülle dikkat çekti.

İLÇE BELEDİYELERİNDE BÜYÜK REKABET

İlçe belediyeleri kategorisinde de kıyasıya bir rekabet yaşandı. Beyoğlu Belediyesi 3 ayrı ödül alarak ilçe belediyeleri kategorisinde yarışmaya damga vururken Bağcılar, Kadıköy, Küçükçekmece, Ümraniye ve Çan belediyeleri de ikişer ödüle layık görüldü. Yarışmada, Ataşehir, Avşa, Başiskele, Bayrampaşa, Beykoz, Biga, Büyükçekmece, Çerkezköy, Çınarcık, Çorlu, Edremit, Esenler, Eyüp, Fatih, Gebze, Güngören, Hendek, İzmit, Karabiga, Lüleburgaz, Malkara, Mustafakemalpaşa, Pendik, Sancaktepe, Sultangazi, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Yıldırım ve Zeytinburnu Belediyeleri de birer ödül aldı.

TURKCELL ÖZEL ÖDÜLÜ VERİLDİ

Ödül töreninin destekçisi Turkcell adına geceye, Turkcell Kurumsal Müşteriler Satış Direktörü Eda Uluca katıldı. Gecede ayrıca, yıl içerisinde gerçekleştirdikleri başarılı mobil teknoloji uygulamaları nedeniyle, Fatih, Güngören ve Büyükçekmece belediyelerine “Turkcell Mobil Teknoloji Özel Ödülleri” takdim edildi.

Ekranların sevilen simalarından İnci Ertuğrul’un sunduğu törende, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zihinsel ve Bedensel Engelliler Gösteri Grubu (İSÖM X) tarafından da mini bir konser verildi.

Beykoz, Altın Karınca'dan ödülle döndü
Bizi Takip Edin