Beykoz Anadolu Hisarı’nda neler oluyor?

Beykoz Anadolu Hisarı’nda birkaç ay önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yıldırım Beyazid Park’ına, iş makineleri yeniden girdi. Tarihi Hisar içindeki parkta bulunan Atatürk büstü ise iş makin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Anadolu Hisarı’nda birkaç ay önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yıldırım Beyazid Park’ına iş makineleri yeniden girdi. Tarihi Hisar içindeki parkta bulunan Atatürk büstü ise iş makineleri tarafından yıkıldı.

İstanbul’un fethinden önce 1395 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından inşa edilen tarihi Anadolu Hisarı Kalesi içerisine tekrardan iş makineleri girerek, tarihi alana beton döküldü. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından birkaç ay önce yapımı tamamlanan Anadolu Hisarı Kalesi içerisindeki Yıldırım Beyazid Parkı tekrardan kapatıldı. İş makinelerinin girdiği park alanında Atatürk büstü yıkıldı.

TARİHİ ALANA BETON DÖKÜP ETRAFINI ÇEVİRDİLER 

Vatandaşların meraklı bakışları arasında tarihe şahitlik eden park içinde yeniden çalışmaya başlayan iş makineleri alanı çevreleyerek kapattı.

Beykoz Anadolu Hisarı’nda yapılan bu değişiklikler hakkında İBB tarafından da herhangi bir bilgi verilmedi. Birkaç ay önce dekore edilen tarihi park alanında spor aletlerinin bulunduğu bölge kaldırılarak tarihi mekana beton döküldü.

Ayrıca parkın içerisinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk büstünün yıkılarak bir köşeye bırakılması dikkat çekti. Etrafı kapatılan parkta yapılan çalışmalara dair ve neden yıkıldığı hakkında bir bilgi tabelası da bulunmuyor.  

ATATÜRK BÜSTÜNÜ NEDEN YIKTINIZ?

Parkta alanın kapatılmasıyla ilgili herhangi bir bilgi alınamazken, bir vatandaşın Twitter hesabında yaptığı paylaşım ile çalışmadan haberdar olundu.

Tarihi park alanın kapatılmasını ve park alanında yapılan nedeni belli olmayan çalışmayla ilgili Mehmet Berk Ağırgün isimli vatandaş sosyal medya hesabından tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

“Daha 1 sene olmadan değiştirdiğiniz parkımızda, şimdi yeni bir değişiklik var. Acaba sebebi nedir? AKP’li belediyeler gibi sizde her sene bir değişim mi hedefliyorsunuz. Her şeye ok Atatürk büstümüzü neden yıktınız?”

Beykoz Anadolu Hisarı’nda neler oluyor?
Bizi Takip Edin