Beykoz Ardahanlılar Derneği'ne Karslılar da üye olabilecek

Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği aldığı karar gereğince olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi.

Beykoz Vakfında yapılan olağanüstü genel kurulda önce divan yönetimi seçildi. Divan Başkanlığına Serhat- Kars-Ardahan-Iğdır İş adamaları d

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği aldığı karar gereğince olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi.

Beykoz Vakfında yapılan olağanüstü genel kurulda önce divan yönetimi seçildi. Divan Başkanlığına Serhat- Kars-Ardahan-Iğdır İş adamaları derneğinin kurucu başkanı Süreyya Çinik, Divan Başkan Yardımcılığına Arda/FED Başkan Yardımcısı Terlan Kaya, Divan Katipliğine Fikret yıldız oy birliği ile seçildiler.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel  Çelikbilek’in çelenk yollayarak kutladığı kongreye, CHP Beykoz İlçe Bşk. Mahir Taştan, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbey, CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün ile Beykozlu Muhtarlar, STK temsilcileri ve üyeler katıldı.

Divan yönetiminin seçilmesinin Ardından kendi kendisini olağanüstü genel kurula götüren başkan Yusuf Sit açılış konuşmas yaptı… Sit, gençliğin STK ve dernekçiliği öğrenmesi, içinde yaşadığı, toplumun ve ülkenin bir öznesi olması, özgür ve hür bireyler olarak hem kendilerini hem ülkelerini yönetmeleri gerekmektedir. Gençlerin önünü açmak için genel kurula gittiklerini ifade ettiler.

Sit’in konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem maddelerinin tek tek icra edilmesinden sonra tek liste ile gidilen seçimde yeni yönetim oy birliği ile kabul edildi. Beykoz’da bulunan il, ilçe, vakıf ve köy derneklerinin yöneticileri ile ortaklaşa yaptırılan yönetimde bu gelişme kadar daha da önemli bir ilke imza atıldı. Artık Karslılar da Ardahan derneğine gönül rahatlığı ile üye olabilir, seçebilir, seçilebilirler maddesi genel kurulda oy birliği ile kabul edildi. Bu maddenin kabulü ile birlikte yeni yönetime Karslı İş Adamı Murat Kızıltaş ve İnşaat Mühendisi İsa Erken gibi Karslılari, Ardahan Derneği’nin yeni yönetiminde yer aldılar.

Yeni yönetimin oy birliği ile seçilmesinin ardından Başkan Murat Metin Yıldız teşekkür konuşması yaparken katılımcılarda görüş ve önerilerini dile getiren konuşmalar yaparak yeni yönetime başarılar dileyerek her zaman yönetimin yanında olacaklarını ifade ettiler.

Yeni yönetim şu isimlerden oluştu;

Murat Metin Yıldız

Murat Kızıltaş

İhsan Yılmaz

İsa Erkan

Pembe Toprak

Çiğdem Bağcı

Kasım Avşar

Serdal Zorba

Murat Demir

İbrahim Beşli

İnan Aktürk

Vural Çelik

Naim Ateş

Yusuf Sit

Beykoz Ardahanlılar Derneği'ne Karslılar da üye olabilecek
Bizi Takip Edin