Beykoz Belediye Başkanı oğlunun nikâhını kıydı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, oğlu Muhammed Tayyip ile gelini Nazlım Aybüke’nin nikâhını kıydı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, oğlu Muhammed Tayyip ile gelini Nazlım Aybüke’nin nikâhını kıydı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın oğlu Muhammed Tayyip, Nazlım Aybüke Yalçın ile evlendi.

Çift, Beykoz Belediyesi Kanuni Kent Ormanı’nda düzenlenen sade bir nikâh töreniyle hayatlarını birleştirdi. Nikâh öncesi Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmamı Bünyamin Topçuoğlu tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti verildi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, oğlu Muhammed Tayyip ile gelini Nazlım Aybüke çiftinin nikâhını kendisi kıydı.

Genç çiftin nikâh şahitliğini ise TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ahmet Arslan, Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, önceki dönem Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Azerbaycan Milletvekili Fatma Yıldırım yaptı.

Mutlu gününde kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Murat Aydın, “Beykozlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bana, oğlumun, evlatlarımın nikâhını kıyma yetkisini verdiler. Bizim aday olarak Beykoz’a gelişimizin hikâyesi farklıdır. Sayın Cumhurbaşkanıma özellikle teşekkür ediyorum, o da bizi aday olarak gönderdi ve buraya kadar gelmiş bulunmaktayız. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmadınız, iyi ki varsınız. Rabbim eksikliğinizi göstermesin. Evlatlarımızın hikâyesi 11 yıl önce başladı. 11 yıl sonra nasip oluyor nikâhlarını kıyıyoruz. Aybüke’miz Ardanuç’da dünyaya gelmiş. Annesi burada ama büyükleri Bosna-Hersek’te dünyaya gelmiş. Bosna-Hersek benim sevdamdı, kızımda Bosna’da okudu. Bosna’dan bir gelin almış olduk. Şükürler olsun bugün nikâhlarını kıyıyoruz.” diye konuştu.

Nikâh törenine, bakanlar, milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanları, ilçe belediye başkanları, parti yöneticileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Beykoz Belediye Başkanı oğlunun nikâhını kıydı
Bizi Takip Edin