Beykoz Belediyesi 55 milyon zarara uğratıldı!

Beykoz Belediye Başkan Murat Aydın “Kavacık'da ki binaya 55 milyon paranın ödenmesinin tek müsebbibi açık ve net CHP'dir.”

Beykoz Belediye Meclisi, bir aylık tatilinin ardından Eylül ayı olağan toplantılarının ilk oturumunu gerçekleştirdi….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkan Murat Aydın “Kavacık’da ki binaya 55 milyon paranın ödenmesinin tek müsebbibi açık ve net CHP’dir.”

Beykoz Belediye Meclisi, bir aylık tatilinin ardından Eylül ayı olağan toplantılarının ilk oturumunu gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Murat Aydın başkanlığında bir araya gelinen genel kurulda CHP’nin açtığı dava yüzünden belediyenin kasasından 55 milyon çıktığı belirtildi.

Belediye Başkan Murat Aydın toplantının açılışında ilk olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, Anadolu’nun kapısını açan Malazgirt’ten Kurtuluş Savaşı’na destan yazan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitleri şükran ve minnetle yâd etti.

Gündeme geçilmeden önce meclis üyelerine gündem dışı söz verildi. İlk sözü alan CHP Meclis Üyesi Süha Pekkip, Akbaba eski jandarma karakolu olarak bilinen yerin çevre 5 köyün de kullanabileceği şekilde sağlık ocağı olarak tahsisini talep etti.  CHP Meclis Üyesi Bahar Doğru da okullarda Atatürk büstlerinin bakımları ile her okula kütüphane yapılmasını ve ayıca parkalara da kütüphane kurulmasını önerdi.

Cemal Sataloğlu: Belediye ilk altı ayı 20 milyon zararla kapattı

CHP Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’da gündem dışı söz alarak belediyenin ilk altı aylık harcamalarını eleştirdi. İlk 6 ayda 206 milyon 68 bin lira harcandığını söyleyen Sataloğlu 185 milyon 554 bin lira gelir olduğunu belirterek şunları söyledi;  Geçen yılın ilk altı ayına göre kıyasla giderlerdeki artış oranı %28.33 dür. Giderlerdeki artışa rağmen geçen yılla kıyaslandığında Beykoz’da değişen bir şey yok. Bu yılın ilk yarısında hizmet sunma noktasında hafızalarda kalan sadece, karpuz festivali var, su festivali var ve sayın başkan sizin bisikletli fotoğraflarınız var. Beykoz Belediyesi yönetimi ilk altı ayda 206 milyon harcadı. Beykoz Belediyesi’nde bir ilki gerçekleştirerek İlk altı ayı 20 milyon zararla kapattınız.  AK partili Beykoz belediyesi idaresinin başta kendi arsası diye inşaat sözleşmesi yapıp fakat sonradan kendi yeri olmadığı yargı kararı ile kesinleşen yeri almak için ilgili bakanlığa 50 milyon vermişti. Bir de çözülemeyen imar planı konusu var ki, planları yapan Ak Parti yönetimi, savunan AK Parti yönetimi planlar iptal olunca planları eleştiren tekrar AK parti yönetimi. Tam bir komedi.

Murat Aydın: CHP belediyeyi 55 milyon zarara uğrattı

Cemal beyin söylediği bu paranın 55 milyonu CHP’nin açtığı dava yüzünden belediyenin kasasından çıkmıştır. Belediye hizmet üretmek için Kavacık OPET’in oradaki arsayı yüzde 50 ile kat karşılığı ihale etmiş ve firma da inşai faaliyete başlamıştır. Sonrasında CHP’li arkadaşlarımız ardı arkasını düşünmeden gidiyor burayı mahkemeye veriyor.  Burada yaklaşık 56 milyon paranın ödenmesinin müsabbibi açık ve net CHP’dir. Bu yer belediyenin elinden gitmiştir. Bunun üzerine inşaatı yapan firma da yaptığı masraflarını almak için belediyemizi mahkemeye vermiş, gecikme faizleri ile birlikte zararını belediyemizden talep etmiştir. Sonuç olarak belediyemizin bütçesinden yaklaşık 55-56 milyon para çıktı. Buna kim sebep oldu? Kamu zararına kim neden oldu? Bu süreç başlatılmamış olsaydı bu para belediyemizin kasasından çıkmayacaktı. Buna sebep olanlar kimse çıksın ortaya.

Beykoz bu zenginliğinin farkında mı?

Siz Beykoz’da karpuz yetiştirildiğinin farkındamıydınız? Geçmişte Beykoz’un İstanbul’u sebze olarak beslediğinin farkındamıydınız? Peki Beykoz bu zenginliğinin farkındamıydı? Biz tarihten gelen bu bilgilere öğrenerek bunları harekete geçirdik. Seçim dönemi Beykoz’un değerleri üzerinden festival yapacağız dedik. Çiftçimize esnafımıza destek olmak için bu tür etkinlikler yapacağız dedik. Yaptığımız Karpuz Festivali’nden kim zarar gördü? 100 tonun üzerinde kapuz yetiştirilerek Beykoz halkımıza sunuldu.

Bisiklet yerine A8 mi kullansaydık!

Bisiklet ile dolaşınca kötü A8 ile dolaşınca iyi. CHP’li arkadaşlarımız gelişimden çağdaşlıktan bahsediyor ama Bisiklete binmeyi eleştiriyor. Ben bunu anlamıyorum. Siz eleştirseniz de ben bisiklete binmeye devam edeceğim. Göstermelik yada popüler olsun diye değil Beykoz’da makam aracı olarak bisikleti kullanmaya devam edeceğim. A8 mi kullansak iyi bisiklet mi kullansak iyi? Bunun neyi eleştiriliyor ben anlamıyorum. Sağlıklı yaşam kolay ulaşım diyoruz. Ben 59 yaşında çok lüks arabaya binmek yerine bisiklete biniyorum diye alkışlamanız gerekir. Biz her şeyden önce sağlık açısından bisikletin yaşamın içerisine girmesi için elimizden geleni yapacağız. Her pazar yapılan bu etkinliğe herkesi destek olamaya davet ediyorum. İleride profesyoneller de işin içine dahil edilerek bisikletle Beykoz tanıtılacak turizm gelişecek.

Amacımız Beykoz halkını zenginleştirmek

İmar sorunu yıllar yılı neden çözülemedi? 5 ayda mı çözülecek. Emin olun imar konusunda her türlü gayreti gösteriyoruz. İmar konusu çözülemedi diye başka hiçbir iş yapmayalım mı? Tabiki ilk önceliğimiz her zaman Beykoz’un imarı ama bir yandan da yoğurdumuzu, karpuzumuzu, bastonumuzu Beykoz’un potansiyelini de tanıtmak zorundayız. Bunu da yapılan bu festivallerle gerçekleştireceğiz. Amacımız Beykoz halkını zenginleştirmektir.

İstanbul’da en temiz WC’ler Beykoz’da

Beykoz’da 5 aylık süreçte çok anlamlı çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Murat Aydın: “İlçemizin tüm tuvaletleri ücretsiz ve tertemiz oldu. Bu çalışmayı okullarda da başlatıyoruz. İstanbul’un en temiz WC’ler Beykoz’da. Tüm hijyen malzemeleri belediyemiz tarafından karşılanıyor. Karlıtepe Mesire alanı örnek bir mesire yeri oldu. Atılan her adım Beykoz’un geleceğiyle ilgilidir. Şili’de bir vatandaş tatilin yurt dışında geçirmek istediğinde o yer Beykoz olacak. Ayrıca engellilere her türlü hizmetin verileceği AKDEM’in de çok yakında kurulacağını müjdeledi.

Aydın Habil: Biz vatandaşın hakkını koruduk

CHP Grup sözcüsü Aydın Habil Kavacık’da ki bina ile ilgili yapılan eleştiriler üzerine söz alarak “Burada bir kamu zararı var. Belediyenin kasasından 55 milyon çıkmadan önce biz bunu söylemiştik. Biz seçilmiş CHP’li meclis üyeleri olarak konuyu adli makamlara ilettik. Kamu zararı oluşmamış olsaydı zaten mahkeme haklı bulurdu. Yeri de hazineye devretmezdi. Biz vatandaşın hakkını koruduk diye şimdi suçlu mu olduk. “ ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülerek ilgili komisyonlara havalesi yapıldı. Bir sonraki meclis toplantısı 4 Eylül Çarşamba günü saat: 10:00’da yapılacak.

Beykoz Belediyesi 55 milyon zarara uğratıldı!
Bizi Takip Edin