Beykoz Belediyesi afetzedelerin yanında!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine gidiyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine gidiyor.

Kastamonu’da 62, Sinop’ta 14 can kaybının olduğu sel felaketiyle ilgili Beykoz’da seferberlik başlatılırken Belediye Başkanı Murat Aydın’ın bölgedeki çalışmaları incelemek üzere Kastamonu Bozkurt’a gideceği öğrenildi.

Selin vurduğu Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde arama-kurtarma ve temizlik çalışmaları sürüyor. Beykoz Belediyesi’nin de aralarında olduğu tüm kurumlar afetzedelere ulaşmak ve yaraları sarmak için seferber oldu.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin’de yaşanan sel baskınında zarar gören vatandaşları yalnız bırakmadı.

MANOLYA DEMİRÖREN TEKİN SEL BÖLGESİNDE

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın görevlendirilmesiyle sel felaketinden etkilenen bölgeleri ziyaret eden Belediyesi Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, evleri zarar gören vatandaşların sorunlarını dinledi.

Başkan Yardımcısı Tekin, evleri tek tek gezerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu, Kastamonu’da yürütülen çalışmaları yerinde görerek personellerden bilgi aldı.

Beykoz Belediyesinin topladığı yardım paketlerinin afetzedelere ulaştırıldığını belirten Tekin, Kastamonu’daki felaketten özellikle esnafın çok etkilendiğini söyledi.

Manolya Demirören Tekin, yaşanan doğal afet dolayısıyla devletin tüm imkânları ile bölge halkının yanında olduğunu ifade etti.

Bu zorlu süreçte Kastamonu halkının yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, şunları kaydetti:

“Kastamonu’da çok ciddi bir çalışma yürütülüyor. Biz de Beykoz Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak iş makineleriz, araçlarımız ve personelimiz ile Kastamonu’dayız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok çok teşekkür ediyorum. Buradaki tüm ihtiyaçlar devletimiz tarafından karşılanıyor ve halkın yaralarını sarmaya devam ediyorlar.” dedi.

Beykoz Belediyesini temsilen ilk önce Kastamonu Bozkurt’a gelen Tekin ve beraberindekiler, Abana, İlişi, Evrenye, İnebolu ve Azdavay’ı da ziyaret ederek sel felaketinden olumsuz etkilenen bölgeleri yakından takip etti.

Bugün Kastamonu Bozkurt’a yola çıkacak olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın da yarın itibariyle bölgedeki incelemelere katılması bekleniyor.

Beykoz Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün koordinesinde, 2 adet botket, 1 adet vidanjör, 1 adet su tankeri, 1 adet AFAD aracı, 3 adet operatör, 2 şoför, 6 AFAD kurtarma personeli ile toplam 11 personel ile 1 araç kamyonet, 2 personel sahada faaliyet gösteriyor.

Edinilen bilgilere göre Beykoz’dan sel bölgesine araç ve ekip sevkiyatları sürüyor. Beykoz Belediyesi’nden yarın yola çıkacak personeller ile birlikte toplam 28 kişi sel bölgesinde aktif görev yapacak, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdürecek.

Beykoz Belediyesi afetzedelerin yanında!
Bizi Takip Edin