Beykoz Belediyesi'nden Amatör Spor'a 90 bin TL

Beykoz Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 18 amatör spor kulübü için hazırlanan 90 bin TL’lik ödül törenle dağıtıldı. 

Beykoz Belediyesi,  her yıl olduğu gibi bu yıl da amatör spor kulüplerine anlamlı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 18 amatör spor kulübü için hazırlanan 90 bin TL’lik ödül törenle dağıtıldı. 

Beykoz Belediyesi,  her yıl olduğu gibi bu yıl da amatör spor kulüplerine anlamlı bir destek sağladı.  İlçede faaliyet gösteren 18 amatör spor kulübü için hazırlanan 90 bin TL’lik ödül törenle dağıtıldı. 

Amatör spor kulüplerinin ve gençlerin spor olanaklarını iyileştirmek üzere tesisten saha yapımına, malzeme ve ekipmandan araç tahsisine kadar her alanda amatör kulüplerin yanında yer alan Beykoz Belediyesi bu kez de kulüplere nakdi destek sağladı.  

18 kulüp için hazırlanan 5’er bin TL’lik ödül çekleri,  belediye iç avluda düzenlenen törenle kulüp başkanlarına teslim edildi. Amatör kulüplerin yoğun katılım gösterdiği törene AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir, muhtarlar ve sporcular katıldı.       

Başkan Çelikbilek: “Sporun Her Dalında Gelişimi Hedefliyoruz”  

Törende yaptığı konuşmada sporun her dalında gelişimi hedeflediklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek:  “Amatör spor kulüplerinin taleplerine  imkanlarımız ölçüsünde yanıt veriyoruz. Saha yenilemesinden araç tahsisine, tesis yapımından malzeme yardımına kadar her konuda destek sağlıyoruz. Paşabahçe Spor Kulübü’nü kaymakamlığımızla birlikte yeniledik. Soğuksu Kulübü’nün yapımı devam ediyor. Çavuşbaşı’na ciddi harcama yaptık. Ortaçeşme’nin sahasını da yenilemeyi planlıyoruz. Sporu kalkındırmak ve geliştirmek için çalışmalarımız hızla devam ediyor çünkü belediye olarak çocuklarımızın yetişmesini önemsiyoruz” dedi.  

Beykoz Arena Projesi’ne de değinen Çelikbilek: “Şahinkaya Bölgesi’nde içinde stadyum, olimpik yüzme havuzu ve kapalı spor salonu olan dev bir spor kompleksi kuruyoruz.  Daha önce bunun hayalini dahi kuramazdınız. Yıllar önce hayalimizi süsleyen bu proje yakında gerçek olacak. İl Özel İdaresi  projeyi 2013 yılı yatırım programına alacak Türkiye Basketbol Federasyonu uluslar arası bir eğitim tesisi kuracak” diye konuştu.

Her kulübün 250-300 sporcuyu bünyesinde barındırdığını ve Beledi Başkanı Yücel Çelikbilek’in her zaman kendilerine destek olduğunu ifade eden Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir ise kulüplere sağlanan katkı ve destek dolayısıyla teşekkürlerini iletti. 

Konuşmaların ardından kulüplere ödül çekleri dağıtıldı.

Beykoz Belediyesi'nden Amatör Spor'a 90 bin TL
Bizi Takip Edin