Beykoz Belediyesi'nden Türkmenlere 20 bin TL yardım!

Beykoz Belediye Meclisi, Suriye'de yaşayan Türkmenlere nakdi yardım kararını oy birliği ile kabul etti.

Beykoz Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci oturumunu, 1. Meclis Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin başkanlığında gerçekleştirdi.  Açılış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, Suriye’de yaşayan Türkmenlere nakdi yardım kararını oy birliği ile kabul etti.

Beykoz Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci oturumunu, 1. Meclis Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin başkanlığında gerçekleştirdi.  Açılış ve yoklamanın ardından oylamaya sunulan 04.01.2016 tarihli tutanağın oy birliği ile onaylaması ile başlayan oturumda, İstanbul’daki ilçe belediyelerininin Suriye’de bulunan Türkmenler için yardımı kapsayan ve Beykoz Belediyesi’nin de 20 bin TL nakdi yardım bulunacağı rapor oy birliği ile meclisten geçerken; CHP Grubu tarafından da Yenimahalle’de yaşanılan bir takım sorunlar dile getirililerek, önerge halinde başkanlık makamına  sunuldu.

Beykoz Belediye Meclisi gündem maddelerine geçilmeden önce meclis üyelerine söz verildi. Bunun üzerine CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel söz alarak, CHP Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gürel’in dayısının kızının trafik kazasında hayatını kaybettiğini ve bundan ötürü CHP Grubu olarak kendisine baş sağlığı dileklerini ilettiklerini belirtti.

Meclis Başkanı Manolya Demirören Tekin de, Gülay Demirel’in bu bilgilendirmesi üzerine AK Parti Grubu olarak aynı duygular içerisinde Gürel’e baş sağlığı dilediklerini ifade etti.

Gündem dışı konuşmaların sonrasında CHP Grubu tarafından; 1) ‘Yenimahalle Dr.Ömer Besim Paşa Caddesi üzerinde kaldırım bulunmayan bölümünde özellikle öğrencilerin güvenli yürümeleri için delinatör yapımı mümkün müdür?’, 2) ‘Yenimahalle Ark Boyu bölgesinde kalan vatandaşların pazar ihtiyacı için herhangi bir çalışma yapılmakta mıdır?’, 3) ‘Bu bölge Alibostan diye anılan belediye hizmet sahası tabelasının olduğu alanın özel bir otomotiv firması tarafından otopark olarak kullanılması ile ilgili  tarafımıza da bir nüshasını talep ettiğimiz bir sözleşme mevcut mudur?, 4) ‘Nişangah Caddesi Birkandan Sokak ve Sevda Sokak kesişim noktasında bulunan yolun özellikle göçme ve kaza riskine karşı istinat duvarı ve bariyer uygulaması yapımına uygun mudur?’, 5) ‘Özellikle Yenimahalle’de barınan Afgan mülteciler için hakkında görüş ve politikalarınız nelerdir?’  6) ‘2981 sayılı yasa ile  ilgili Beykoz Belediye yönetiminin herhangi bir çalışması veya hazırlığı mevcut mudur?’ ifadelerini içeren yazılı önergeler başkanlık makamına havalesi istendi. Önergeler, oy birliği ile başkanlık makamına havale edildi.

Sonrasında gündemde olan raporlara ve müdürlük tekliflerine geçildi. İşte oy birliği meclisten geçen ve ilgili komisyona havale edilen kararlar:

1-     Türkiye Belediyeler Birliği tarafından maddi destek talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu

2-     Gümüşsuyu Mahallesi 338 ada 14 parsel sayılı taşınmazın belediyemizce satın alınması hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi

3-     Paşabahçe Mahallesi 905 ada ve 18 parsel sayılı taşınmazın satışı hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi

 

Beykoz Belediyesi'nden Türkmenlere 20 bin TL yardım!
Bizi Takip Edin