Beykoz Belediyesinin devrimci sendikacısı açık açık konuştu!

Beykoz Belediyesi'nin DİSK Temsilcisi Yunus Soner, Ekrem İmamoğlu'nun belediye işçileri için büyük şans olduğunu söyledi.

DİSK Genel İş Beykoz Belediyesi Temsilcisi Yunus Soner, Bakırköy'de düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliğinde..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin DİSK Temsilcisi Yunus Soner, Ekrem İmamoğlu’nun belediye işçileri için büyük şans olduğunu söyledi.

DİSK Genel İş Beykoz Belediyesi Temsilcisi Yunus Soner, Bakırköy’de düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliğinde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ki değişimden duyduğu memnuniyeti dile getirerek AK Partili İBB meclis üyelerine de çağrıda bulundu.

DİSK Genel İş Beykoz Belediyesi Temsilcisi Yunus Soner, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Ekrem İmamoğlu’nun seçilmesinin belediye işçileri için büyük bir şans olduğunu söyledi: Duvar Gazetesi’ne konuşan Yunus Soner açıklamasında “Nurettin Sözen’den sonra büyükşehirde çalışan işçilerin yine şahlanacağını düşünüyorum. Bu seçim işçi sınıfına büyük bir kazanım oldu.” ifadelerini kullandı.

İBB Meclisi’ndeki iktidar üyelerinin çoğunlukta olmasının işçilerin kazanımlarını ve işlerini engelleyemeyeceğini söyleyen Soner şöyle devam etti: ”İBB Meclisi’nde iktidar üyelerinin çoğunlukta olması çalışmaları engellemez. Çok akıllı bir başkanımızı seçtik. Eğer bu insanlar da İstanbul için bir şey yapmak istiyorsa mutlaka onlar da çalışsın. Seçimin sıcaklığıyla böyle tartışmalar olur ama ilerde daha iyi olacağız.”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden, 15 Temmuz darbe girişimini önlemek için sokağa çıkanlara ‘IŞİD zihniyeti’ diyen DİSK arasında 2018 yılında toplu iş sözleşmesi imzalanmıştı. Belediyedeki 108 işçi personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi iki yıllık dönemi kapsıyor.

Beykoz Belediyesinin devrimci sendikacısı açık açık konuştu!
Bizi Takip Edin