Beykoz BEYSEM ile hayaller gerçek oluyor!

Beykoz Sanat Eğitim Merkezi (BEYSEM)’de mahir ustalar eşliğinde ücretsiz hobi-sanat eğitimi ve yetenek atölyelerine katılan ilçe sakinleri mutluluk veren hobiler ediniyor, yeteneklerini keşfediyor, üniversite ve iş hayallerine kavuşuyor.
  • 27.12.2023 12:10:24

Beykoz Belediyesi tarafından, “5 Yılda 15 Yılık Hizmet” parolasıyla, ilçe sakinlerinin zamanlarını kültürel ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmesi ve sanatla buluşması amacıyla 2019 yılında 4 merkezde kurulan BEYSEM bugün 10 faklı noktada 86 branşta hizmet veren büyük bir aile oldu.  

5 YILDA 24 BİN 570 KİŞİ YARARLANDI

BEYSEM’in çocuklardan genç ve yetişkinlere tüm yaş gruplarını kapsayan, alanında uzman öğretmenler ve usta öğreticiler eşliğinde hayata ve insana değer katan eğitimlerinden bugüne kadar 24 bin 570 ilçe sakini yararlandı.  

Görsel Sanatlar, Müzik ve Sahne Sanatları,  Geleneksel Sanatlar, Dil Akademisi, Yetenek ve Hobi Atölyeleri, Kadınlara Özel Kurslar ve MEB Onaylı Sertifika Programları olmak üzere 7 ana dalda hizmet veren BEYSEM’de eğitimler 2023-2024 döneminde de doludizgin devam ediyor. 

KADINLARA ÖZEL EL SANATLARI

Sanat yoluyla mutlu ve üreten bir ilçeye katkı veren BEYSEM, nitelikli eğitimleri ve uzman kadrosuyla hizmete açıldığı ilk günden itibaren ilçedeki kadınların buluşma adresi oldu.

Geleneksel el sanatları ve hazır giyim branşlarının kadınlar tarafından en fazla ilgi gördüğü merkezde, iğne oyasından, deri tasarımı ve işlemeye, ahşap boyamadan sepet örücülüğüne 22 branşta eğitim veriliyor.

BEYSEM çatısı altında vakitlerini değerlendiren, becerilerini geliştiren kadınlar bir birinden güzel ürün ve eserlere imza atıyor.

GENÇLER İÇİN MÜZİK VE SAHNE SANATLARI

Özellikle gençlerin yoğun katılım gösterdiği Müzik ve Sahne Sanatları kurslarında müzik hocalarıyla yaylı, üflemeli ve vurmalı aletleri kapsayan eğitimler veriliyor.