Beykoz ‘Boğa timi’ ile Kurban Bayramı’na hazır

Beykoz’da huzurlu bir Kurban Bayramı için satış ve kesim yerlerinden cami ve sosyal tesislere kadar tüm alanlarda hazırlıklar tamamlandı.

Beykoz'da Kurban Bayramı Hazırlığı (2)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi vatandaşların kurban ibadetlerini gönül rahatlığıyla yerine getirmesi ve bayram tatili boyunca ziyaretlerini huzurla yapabilmesi için tüm ekipleriyle sahada olacak. Vatandaşlar kurban satış ve kesim yerleri ve ilçe genelinde verilen zabıta, veteriner ve temizlik hizmetleriyle mutlu bir bayram yaşayacak.

Beykoz'da Kurban Bayramı Hazırlığı (2)

CAMİLERDE BAYRAM MESAİSİ

Bayram sabahı ilçe sakinlerinin ibadetlerini gerçekleştireceği camilerde ve türbelerde tatlı bir telaş yaşanıyor. İlçedeki tüm camilerde yıl boyu düzenli temizlik hizmeti veren mobil ekipler, bayram öncesinde de cami ve türbelerin iç ve dış mekânlarını temizliyor. Arife günü ise bayrama özel her caminin avlu ve girişi yıkanacak.

Beykoz'da Kurban Bayramı Hazırlığı (2)

Bayram boyunca ziyaretlerin yapılacağı merkezi mezarlıkların çevresi ve yol kenarları da ekipler tarafından temizleniyor, ziyarete hazırlanıyor.

Beykoz'da Kurban Bayramı Hazırlığı (2)

ZABITA VE VETERİNER EKİPLER SAHADA

Beykoz Belediyesi veteriner hekimleri ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’yle birlikte kurban kesim ve satış yerlerinde yaptıkları denetimlere devam edecek.

İlçeye satış için getirilen küçük ve büyük baş hayvanlar kontrol edilerek, kurban için uygun olmayan, yaşı küçük olan veya halk sağlığını tehdit eden hayvanların kesimine izin verilmeyecek.

Beykoz'da Kurban Bayramı Hazırlığı (2)

Veteriner ekipleri, kesimlerin sıhhi şartalar ve dini hükümlere uygunluğunu denetleyecek. Zabıta ekipleri ise vatandaşların sağlık ve çevre temizliğine uygun olarak kesim yapması için bayram boyunca kontrollerini sürdürecek. Ayrıca, kurban kesim yerlerindeki trafik yoğunluğunu önlenmek için tedbirler alınacak.

Beykoz'da Kurban Bayramı Hazırlığı (2)

BOĞA TİMİ GÖREV BAŞINDA

Kaçan kurbanlıklar için ‘Boğa Yakalama Timi” kuruldu. Veterinerlerden oluşan tim sahada göreve hazır olarak bekletilecek, vatandaşlardan gelen ihbar üzere kaçan hayvanları yakalayıp sahibine teslim edecek.

Beykoz'da Kurban Bayramı Hazırlığı (2)

TEMİZLİK VE İLAÇLAMA HİZMETİ

Temizlik ekipleri, kurban kesim yerlerini ziyaret ederek hayvansal atıkların hijyen koşullarına uygun toplanması için hizmet verecek.

Beykoz Belediyesi’nin 444 66 61 No’lu Çözüm Merkezi’ne yapılacak münferit kurban atığı alım talepleri karşılanacak.

İlaçlama ekipleri ise bayramdan önce olduğu gibi kurbanlık kesim ve satış yerlerini karasinek ve lavra üremesine karşı ilaçlayacak.

SOSYAL TESİSLER ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Beykoz’un doğal manzaraları ve enfes lezzetlerin eşliğinde hizmet veren nezih sosyal tesisler de bayram boyu ziyaretçilerini ağırlayacak. Gümüşsuyu Restoran, Karlıtepe Restoran, Kemankeş Restoran,  Elmasburnu, Çayır Restoran zengin menü ve uygun fiyat seçeneğiyle hizmet verecek. Beykoz Kahvecisi de dünya kahveleriyle bayram boyu gençlerin uğrak noktası olacak.

Beykoz ‘Boğa timi’ ile Kurban Bayramı’na hazır

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin