Beykoz Cam Festivali konser takvimi

Beykoz'da cam sokağı ile cam gösterileri ve ünlü sanatçıların konserlerinin yer aldığı "2. Uluslararası Beykoz Cam Festivali" başladı.
  • 26.09.2023 18:15:07

Beykoz Belediyesi tarafından, ilçenin Osmanlı’dan kalan köklü camcılık geleneğine dikkat çekmek ve cam sanatını geleceğe aktarmak amacıyla bu yıl 2.si düzenlenen festival ziyaretçilere camın asırlardan bu güne yansıyan ışıltılı ve büyülü dünyasının kapılarını araladı.

İlçedeki camcılık geleneğinin yaşatılması ve yeni sanatçıların teşvik edilmesini de sağlamayı hedefleyen festival cam sanatını dünyaya açacak.

CAM SOKAĞI SAHİLDE KAPILARINI AÇTI

İstanbullulara on gün boyunca camcılık ve müzik şöleni yaşatacak festival kapsamında ilk olarak ilçe sahilinde ustaların cam çalışmaları ve ürünlerini sergiledikleri 31 dükkânın yer aldığı “Cam Sokağı” açıldı.

Beykoz’un camcılık mirasının görücüye çıktığı stantlarda ustaların özenle ürettiği bardaklar, kaseler, tabaklar, vazolar, cam boncuklar, çay takımları, çeşm-i bülbül, kristal ve çeşitli hediyelik eşyaların satışı yapılıyor.  

Ziyaretçilere Beykoz Camı ve cam sanatını yakından tanıma fırsatı sunacak festival her akşam sıcak cam gösterileri ve konserlerle devam ediyor.

ULUSLARARASI 2. BEYKOZ CAM FESTİVALİ