Beykoz Çavuşbaşı'na prestij kazandıracak proje başladı

Beykoz Çavuşbaşı’nda düzenli yeşil alanları, çocuk oyun parkı, spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla sosyal hayatın merkezi olacak Çiftlik Mahallesi Meydan Düzenleme Projesi başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çavuşbaşı’nda düzenli yeşil alanları, çocuk oyun parkı, spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla sosyal hayatın merkezi olacak Çiftlik Mahallesi Meydan Düzenleme Projesi başladı. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine yapımı için talimat verdiği projeyle ilçe sakinleri yıllardır özlem duydukları nitelikli sosyal alanlara kavuşacak. 

Çavuşbaşı’na prestij ve hareketlilik kazandıracak meydan düzenleme projesi kapsamında vatandaşların dinlenip nefes alacağı toplam 8 bin 506 M2’lik yeşil alan ve 2 bin 500 M2 sert zemin çalışması yapılacak.

İlçe sakinlerinin spor ve sağlıklı yaşamla buluşması için 1050 metre yürüyüş yolu, 450 metre bisiklet yolu ve 823 m2’lik fitness alanı kurulacak. Vatandaşların ailecek vakit geçireceği meydana kent estetiğine uygun 80 m ahşap oturma alanı, 80 adet bank ve 10 adet pergola monte edilecek.

Her yaştan ilçe sakini düşünülerek hazırlanan projede yer alan bin 714 m2’lik Çocuk Oyun Alanı, modern oyun gruplarıyla donatılacak, gençlerin spor yapacağı 755 m2’lik basket sahası yapılacak. 

Beykoz Belediyesi ek hizmet binasının da yer aldığı mahalleye iş ve işlemleri için gelen vatandaşlar artık düzenli ve bakımlı bir meydanda karşılanacak.  Zemin drenaj sistemi, beton ve yeşil alan toprak serim çalışmalarıyla başlayan proje tamamlandığında Çiftlik Mahallesi’nin çehresi güzellik kazanacak.

Beykoz Çavuşbaşı'na prestij kazandıracak proje başladı
Bizi Takip Edin