Beykoz çayırı Trakya ve Bayburtluları ağırladı

Beykoz Çayır Festivali Trakyalılar ve Bayburtlular gecesine ev sahipliği yaptı.

Beykoz'daki 19 yöre derneğinin katılımıyla Anadolu'nun zengin kültürü, gelenek ve göreneklerinin sergilendiği Beykoz Çayır Festivali Trakyalılar ve Bayburtlular gecesine e

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çayır Festivali Trakyalılar ve Bayburtlular gecesine ev sahipliği yaptı.

Beykoz’daki 19 yöre derneğinin katılımıyla Anadolu’nun zengin kültürü, gelenek ve göreneklerinin sergilendiği Beykoz Çayır Festivali Trakyalılar ve Bayburtlular gecesine ev sahipliği yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Başkan Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, Beykoz Trakyalılar ve Rumeli Balkan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sacit Kaya, Beykoz Bayburtlular Sosyal ve Yardımlaşma Derneği başkanı Salih Kılıç, yöre derneklerinin başkanları ve yönetimleri geceye katılarak ilçe sakinlerinin coşkusunu ortak oldu.

Festival için çayırın çevresinde kurulan stantları ziyaret eden, yöre dernek başkanlarıyla birlikte birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Yücel Çelikbilek kültürümüzün mayasını oluşturan insani değerlere sarıldıkça dünyaya örnek kardeşliğimizin baki kalacağını vurguladı.    

Dernek başkanları da yöre dernekleri ve kültürlerine desteği dolayısıyla Başkan Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti.

Balkan türkülerinin usta yorumcusu Arif Şentürk’un neşeli ve hareketli ezgilerle renk kattığı gecede Bayburtlu sanatçı Devran da konser verdi.  

Beykoz çayırı Trakya ve Bayburtluları ağırladı
Bizi Takip Edin