Beykoz Çayırı'nda ''Gönülden Gönüle''bir iftar

Beykozlu Çankırılılar Tarihi Beykoz Çayırı'nda “Gönülden Gönüle” iftarını gerçekleştirdi.

Beykozlu Çankırılılar (BEYÇANDER) tarihi Beykoz Çayırı'nda “Gönülden Gönüle” iftarını gerçekleştirdi. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu ve aralarında siyasetçil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Çankırılılar Tarihi Beykoz Çayırı’nda “Gönülden Gönüle” iftarını gerçekleştirdi.

Beykozlu Çankırılılar (BEYÇANDER) tarihi Beykoz Çayırı’nda “Gönülden Gönüle” iftarını gerçekleştirdi. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu ve aralarında siyasetçilerinin de bulunduğu iftara yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Beykozlu Çankırılılar Derneği (BEYÇANDER) ‘nin Beykoz Çayırı’nda gerçekleştirdiği iftar programına  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Eski İstanbul Milletvekili Özlem Piltanoğlu , Eski Beykoz Kaymakamı ve şimdiki Sur  Kaymakamı Aydın Ergün, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet , ÇANDEF Başkanı Vahap Yartaş, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday adayları Hızır Yılmaz, Alaattin Köseler ve Devrim Altıntaş, , Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Öcalan, iş adamları Mustafa Ekmekçioğlu ve Çoşkun Yavuzyılmaz, STK Başkanları, Muhtarlar, Meclis üyeleri ile vatandaşlar katılırken Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek program öncesi alana gelerek tebriklerini ileterek alandan ayrıldı.

Oldukça düzenli bir şekilde yapılan organizasyonda gelen konuklar masalarda ve yer sofralarında kendilerine iftar menüsü ikram edilirken BEYÇANDER Başkanı Samet Çolak gelen konukların masalarını ziyaret ederek tek tek hoş geldiniz dedi.

Kur’an-ı Kerim dinletisi ile başlayan proğram, Ahmet Muhammet tarafından okunan ilahiler ve semah gösterisi ile gelen konuklara iftara saatine kadar güzel anlar yaşattı.

Okunan ezan sonrası açılan iftardan sonra milletvekili Metin Külünk, Kaymakam Aydın Ergün, ÇANDEF Başkanı Vahap Yartaş ve BEYÇANDER Başkanı Samet Çolak tarafından kısa selamlama konuşmaları yapıldı.

Samet Çolak; Çankırılılar gücünü gösterdi

BEYÇANDER Başkanı Samet Çolak kısa bir konuşma yaparken Çankırılıların gücünü gösterdiğini belirterek gelen tüm konuklara teşekkür etti.

Vahap Yartaş ; Artık kapalı mekanlara sığmıyoruz

Samet Çolak’tan sonra konuşma yapan ÇANDEF başkanı Vahap Yartaş gelen tüm konuklara teşekkür ederek konuşmasına başladı. YARTAŞ konuşmasına şöyle devam etti ‘Beykozlu Çankırılılar derneğine bugün hem gönlünü hem yüreğini aynı sofrada birleşme adına sevgisini sunan tüm hemşerililerime saygılarımı sunuyorum. Başı rahmet ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan 11 ayın sultanı ramazanda bizi buraya toplayan Beykozlu Çankırılılar Derneğine çok teşekkür ediyorum.Burada Çankırılıların kapalı mekanlara sığmadığını gösteriyoruz.Ramazan sevgi,kardeşlik ve hoşgörüdür ve biz burada sizinle sevgimizi paylaşabilmişsek bu bizi mutlu eder.” diyerek katılımcıların yaklaşan Kadir gecesini ve Ramazan Bayramını tebrik etti.

Aydın Ergün; Beykoz’da Ramazan da, Bayram da bir başka

Daha sonra konuşmak için sahneye eski Beykoz Kaymakamı ve Diyarbakır Sur Kaymakamı  Aydın Ergün  geldi. Kaymakam Ergün konuşmasında  ‘Bu sahneden bir senedir uzak kalmıştım. Bu vesile ile bizi buraya toplayan Dernek Başkanı Samet Bey’e çok teşekkür ediyorum. Beykoz’da ramazan, Beykoz’da bayram bir başkaydı. 20 sene boyunca memleketin birçok yerinde görev yaptım ama bir tek Beykoz’da kendimi evimden uzak hissetmedim. Kendimi memleketimde gibi hissetim. Veda konuşmamda da söylediğim gibi bu duyguları yaşatan Beykozlulara ve Çankırılılara teşekkür ediyorum.’ dedi.

Metin Külünk; Türkiye bu coğrafyanın kalbidir

Son olarak sahnede İstanbul Milletvekili Metin Külünk konuştu. Külünk konuşmasında  ‘Bu güzel ramazan akşamında, bu bereketli sofrada ramazanın ruhuna uygun bu ortamda, bu güzelliği birlikte paylaştığımız için şükürler olsun. Böyle ortamlara sadece Türkiye’nin değil, bu coğrafyadaki tüm insanların gereksinimi var. Türkiye bu coğrafyanın kalbidir. Türkiye güçlü olursa bu coğrafyada güçlü olur. Böyle güzel bir ortamda bizi bir araya getirdiği için Beykozlu Çankırılılar Derneği’ne teşekkür ediyorum’

Konuşmalar sonrası tekrar sahne alan Ahmet Muhammet ve semah grubu tarafından sema gösterisi yapıldı. Program FERR ilahi grubu tarafından okunan eserlerin icra edilmesi ile sona erdi.

Beykoz Çayırı'nda ''Gönülden Gönüle''bir iftar
Bizi Takip Edin