Beykoz cumhuriyetin 94'üncü yaşını kutladı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin 94'üncü yaşı Beykoz'da da coşkuyla kutlandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin 94'üncü yaşı Beykoz'da da coşkuyla Beykoz'da kutland

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü yaşı Beykoz’da da coşkuyla kutlandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü yaşı Beykoz’da da coşkuyla Beykoz’da kutlandı. Kutlama töreni, şiirler, türküler ve gösterilerle Beykoz 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Şiirler, konuşmalar ve gösterilerle Cumhuriyet’in 94. yılının kutlandığı programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın,  Boğaz Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, şube müdürleri, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Belediye Meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, kamu birim müdürleri, STK temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Dün düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreninin ardından bugün de Beykoz Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen resepsiyon sonrası 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda yapılan kutlamalarda Beykozlular, öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan programı coşkuyla izlediler.

Kaymakam Katırcı: “Cumhuriyet bin yıllık varoluşumuzun teyididir”

İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bu topraklardaki 1000 yıllık yeniden varoluşumuzun teyididir. Binlerce yıllık tarihin üzerine temellendirdiğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yeniden şahlanışının göstergesidir. Sevgili gençler bu istikbal sizin. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine getirmek için çok çalışın, vatan ve milletinizi sevip sayın. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, bu vatan için canını veren şehitlerimize rahmet, gazilerimize, insanımıza aydınlık günler diliyorum.” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Cumhuriyetimiz millet iradesinin hükmüdür”

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Yücel Çelikbilek, “Birlik ve beraberliğimiz nişanesi, milli manevi değerlerimizin tecellisi, millet iradesinin hükmü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Fatinhoca İlkokulu, Ziya Ünsel Ortaokulu ve Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri günün anlam ve önemini belirten şiirler, şarkılar ve türküler seslendirdiler. Beykoz Halk Eğitim Merkezi öncülüğünde ilçedeki öğretmenlerden oluşan Halk Oyunları Ekibinin ve Beykoz Belediyesi Halkoyunları Ekibinin gösterileri de ilçe sakinleri tarafından ilgiyle izlendi.

Beykoz Belediyesinden Başarılı Öğrencilere Altın

İlçedeki okullarda spor, kompozisyon ve şiir gibi dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ayrıca dereceye giren tüm öğrenciler Beykoz Belediyesi tarafından altınla ödüllendirildi.

Öğrencilerin taşıdıkları bayrak, flama ve tabelalarıyla renk kattığı törende, Ferit İnal Anadolu Lisesi Bando Takımı da bir gösteri yaptı. 

Beykoz cumhuriyetin 94'üncü yaşını kutladı
Bizi Takip Edin