Beykoz da 70 günlük kriz çözüldü! Atlar tahliye ediliyor

Beykoz'daki bir arazide sağlıksız şartlar altında bekletilen 220 at tahliye için kamyonlara yüklenmeye başlandı.

Beykoz'daki bir arazide sağlıksız şartlar altında bekletilen ve İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce tahliye kararı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’daki bir arazide sağlıksız şartlar altında bekletilen 220 at tahliye için kamyonlara yüklenmeye başlandı.

Beykoz’daki bir arazide sağlıksız şartlar altında bekletilen ve İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce tahliye kararı alınan 220 at kamyonlara yüklenmeye başlandı.

Büyükada’daki faytonlarda kullanılmak üzere Anadolu’nun farklı illerinden getirilen, Adalar’daki karantinadan dolayı iki aydır Beykoz’da Cumhuriyet Köyü’ndeki bir arazide bekletilen atların tahliyesi için çalışmalar devam ediyor. Atların tahliyesi için İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce, 16 kamyon temin edildi.

Tahliye işlemleri sırasında Beykoz İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, zabıta ve polis ekipleri ile veteriner de hazır bulunuyor. Atların kamyonlara yüklenmesi, Türkiye Jokey Kulübü görevlilerince yapılıyor. 

Atların kamyonlara kolaylıkla binebilmesi için toprak rampa hazırlandı. Beykoz İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerince dijital cihazla çipleri okutulan atlar, veteriner gözetiminde birer birer kamyonlara bindiriliyor.  

Atlarının tahliye edilmesini istemeyen at sahiplerinin ise bekleyişi sürüyor.  Kamyonlara yüklenen atlar, iki ay önce giriş yaptıkları Kocaeli’ne götürülecek.

Beykoz da 70 günlük kriz çözüldü! Atlar tahliye ediliyor
Bizi Takip Edin