Beykoz un demir ustasından 100 kiloluk dev silah

Beykoz Çavuşbaşı'nda kinetik heykel ustası Zafer Erdem 100 kiloluk dev silah yaptı.

Beykoz Çavuşbaşı'nda kinetik heykel ustası Zafer Erdem, devasa büyüklükte altıpatlar olarak bilinen silah yaptı.  Atölyesinde yaptığı 100 kiloluk dev…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çavuşbaşı’nda kinetik heykel ustası Zafer Erdem 100 kiloluk dev silah yaptı.

Beykoz Çavuşbaşı’nda kinetik heykel ustası Zafer Erdem, devasa büyüklükte altıpatlar olarak bilinen silah yaptı.  Atölyesinde yaptığı 100 kiloluk dev silah görenleri hayrete düşürdü. Yaklaşık 1,5 ayda silahı tamamladığını belirten heykel ustası, “Karadenizli olduğumuz için silah tutkumuz var” dedi.

Zafer Erdem: Karadeniz insanı silah hastasıdır

18 yıllık endüstriyel tasarım atölyesi işletmecisi olan Zafer Erdem, “Karadenizli olduğumuz için silah tutkumuz var bizim. Küçüğünü yapmak yasak, bunun heykelini yaparsak kimse de bir şey demez diye düşünerek böyle bir şey yaptık. Başka projelerimiz de olacak. Karadenizli insanların hepsi silah hastasıdır. Tabi savaş yanlısı, öldürme yanlısı değiliz kesinlikle” dedi.

İnsanları keşfeden bakanlık olmalı

Farklı yetenekleri olan insanların keşfedilmesi gerektiğini kaydeden Erdem, “Bakanlık oluşması lazım bu insanları keşfeden. Türkiye’nin coğrafi yapısı itibariyle Türkiye’nin daha eski uygarlıkların yaşadığı bir ülke olması itibariyle gerçekten onlardan birtakım şeyler kalmış bizde de. Memleketin suyundan derler ya öyle” dedi.

Silahın patentini almak için başvuru yaptı 

Çalışan bir düzeneği, hareketli bir mekanizması olduğu için silah yapmayı tercih ettiğini anlatan Erdem, şunları dedi: ‘Böyle bir şeyin ilgi çekeceğini düşündüm. Bu silahı yapmaya niyet ettiğimde dükkanımın önünde firmamın logosu olarak sergilemeyi düşündüm. Ancak tamamlayınca çok ilgi gördü. Silahı yapmadan önce çizdim. Orijinal silah üzerinden ölçülerini aldım. Bu yaptığım 357 Magnum’un 10 katı büyüklüğünde. Her şeyi orijinaliyle birebir aynı. Namlu ucundan kabza altına kadar 3 metre uzunluğunda ve 100 kilogram ağırlığında. Tam fonksiyonel bir düzeneği olmaz ama ses fişeği atmak için mermi düzeneği yapabilirim.’

Beykoz un demir ustasından 100 kiloluk dev silah
Bizi Takip Edin