Beykoz değerli bir ismini yitirdi

Beykoz’un sevilen siması, Özgün Haber Gazetesi köşe yazarı Mustafa Sezgün Hakk’ın rahmetine kavuştu.

Beykoz’un sevilen siması, Özgün Haber Gazetesi köşe yazarı Mustafa Sezgün Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Herkesi şoke eden ve

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un sevilen siması, Özgün Haber Gazetesi köşe yazarı Mustafa Sezgün Hakk’ın rahmetine kavuştu.

Beykoz’un sevilen siması, Özgün Haber Gazetesi köşe yazarı Mustafa Sezgün Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Herkesi şoke eden ve üzüntüye boğan bu üzücü ölümün nasıl gerçekleştiği konusunda tarafımıza bilgi veren Özgün Haber imtiyaz sahibi gazeteci arkadaşımız Sedat Dalar’dan öğrendiğimize göre, Mustafa Sezgün dün gece (1 Eylül 2012) saat 12 sularında, Paşabahçe Denizcilik ve Su Ürünleri Lisesi önünden yaya olarak karşıdan karşıya geçerken kamyon çarpması nedeniyle yaşamını yitirmiştir. Mustafa Sezgün, Beykoz Paşabahçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış ancak kurtarılamamıştır.

Yunus Mustafa Sezgün’ün cenazesi yarın  (3 Eylül Pazartesi) Beykoz Merkez Camii’nde öğlen namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Akbaba Mezarlığı’na defnedilecektir.

Mustafa Sezgün’e rahmet, ailesine, sevenlerine ve Özgün Haber ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Mustafa Sezgün, 16.08.2012 tarihli “Kökler ve Atlar”  isimli son köşe yazısında şöyle demişti:

Bizleri yarınlara taşıyacak olan, hayallerimiz ve kendimize duyduğumuz güvenimizdir. Yapmamız gerekeni gözümüzde büyüttüğümüzde o bizi yoracaktır, her gün kendimiz için atacağımız bir adım ise bizleri hedefe yaklaştıracaktır.

Sezgün, aynı yazısında okuyucuları ile hoş bir fıkrayı da paylaşmıştı. Onun bu fıkrayı bilgisayara aktarırken, yüzünde beliren tebessümü gözümüzün önüne getiriyor ve onu tanıyan okuyucularımızın da kendisini aynı şekilde hatırlayabilmeleri için bu fıkrayı sizlerle paylaşıyoruz:

 “ Karadeniz de gencin biri yeşil elbiseli kıza laf atar,

-yeşili de çok severim!

Kız cevap verir;

-söyle anana da bağlasun seni çayıra!

Şiiri çok sevdiğini bildiğimiz Mustafa ağabeyimiz için özel bir şiir seçmeyerek, onun köşe yazılarından birinde okuyucularına aktarmış olduğu şiirlerden birini paylaşmak istiyoruz sizinle:

Alnımı dayayıp camlara

Turuncu bir yangına, ayaklanan anılara

Dayayıp anlımı akşamlara

Günün bitişini seyrediyorum saatlerce.

Gözlerimi kırpmadan, başımı çevirmeden.

Bir gün diyorum, kısacık bir gün

Nasıl da benziyor, insanın

Bütün bir ömrüne.”

(Şükrü Erbaş)

Mustafa Sezgün! Taksiratların af, mekânın cennet olsun!

Beykoz Güncel Haber ailesi

Beykoz değerli bir ismini yitirdi
Bizi Takip Edin