Beykoz Filistin halkının yanında!

Beykoz Belediyesi ile Filistin’in Beyt Hanun kenti arasında tarihten gelen dostluk bağlarını geliştirmek, yerel yönetimler alanında işbirliğini sağlamak ve artırmak üzere kardeş şehir protokolü imzalandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ile Filistin’in Beyt Hanun kenti arasında tarihten gelen dostluk bağlarını geliştirmek, yerel yönetimler alanında işbirliğini sağlamak ve artırmak üzere kardeş şehir protokolü imzalandı. 

Beykoz ve Filistin’in gönül bağlarını belediyecilik alanında yapılacak ortak çalışma ve projelerle geleceğe taşıyacak kardeş şehir protokolünde imzalar Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwan tarafından atıldı.

İmza töreninde Beyt Hanun Belediyesi Teknik Belediye Başkanı Muhanned Al- Qanou ile Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam da hazır bulundu.

Türkiye ve Filistin arasındaki köklü ilişkilere dayanarak hazırlanan protokol, taraf belediyelerin bilgi ve tecrübe paylaşımı başta olmak üzere, ekonomik, eğitim, sağlık, gençlik, spor, turizm, tarihi ve kültürel mirasın korunması, çevre, enerji, kültür-sanat, bilgi teknolojileri ve ulaşım alanlarında işbirliğini öngörüyor.

İslam Dünyası’nın kanayan yarası Filistin’in derdiyle dertlenmenin sevinciyle sevinmenin kardeşlik gereği olduğunu vurgulan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, belediyecilik alanında da ilişkilerin gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Türkiye’nin her daim kardeş Filistin halkının yanında yer aldığını, Beykoz’da ağırlanmaktan ve kardeş şehir ilişkilerinin başlamışından dolayı son derece memnun olduklarını söyleyen Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwan, Belediye Başkanı Murat Aydın ve ilçe halkına teşekkür etti.  

Protokol törenin ardından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Imad A. Adwan’a günün anısına çeşm-i bülbül hediye etti.

Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwan ise Başkan Murat Aydın’a iki ülke bayraklarının yer aldığı kaşkol ve teşekkür belgesi sundu.  

İSRAİL’İN HEDEFİNDE BİR ŞEHİR

Gazze Şeridi’nin kuzey-doğu kıyısında yer alan Beyt Hanun 37 bin 392 nüfuslu bir şehir olup, toplam büyüklüğü 12 bin 5 km’dir.

Beyt Hanun, 1517’de Filistin’in tamamıyla birlikte Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetimi altına girmiştir. 1918’de Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin ardından, Filistin ve Ürdün topraklarının İngiliz mandası altında yönetimi için kurulan “Filistin mandasının” bir parçası olmuştur.

2000’li yıllardan beri zaman zaman İsrail saldırılarının hedefi olmuş, çok sayıda kayıp vermiştir.

BELEDİYE HİZMETLERİNİ YERİNDE GÖRECEKLER

5-28 Ekim tarihleri arasında Beykoz’da misafir edilecek heyet, ilçede kaldıkları süre boyunca, belediye hizmet ve çalışmalarını yerinde inceleyecek, tarihi ve turistik yerleri ziyaret edecek.

Beykoz Filistin halkının yanında!
Bizi Takip Edin