Beykoz gazisi: 'Bayrağımız inmeyecek, ezan dinmeyecek'

Beykoz Kaymakamlığı, ülke tarihine yazdıkları kahramanlık destanıyla gönüllere taht kuran gazileri yemekte ağırladı.

'Gaziler Günü' dolayısı ile İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Bel

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kaymakamlığı, ülke tarihine yazdıkları kahramanlık destanıyla gönüllere taht kuran gazileri yemekte ağırladı.

‘Gaziler Günü’ dolayısı ile İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başsavcısı İdris Taşcan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP İlçe Başkanı Oguzhan Karaman, Beykoz Belediye Başkan Yardımcı Salim Öztürk, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Süleyman Erdoğdu, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, kurum müdürleri, gaziler ve aileleri katıldı.

Kaymakam Katırcı: “Bizim Bizden Başka Dostumuz Yok”

Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları gönlümüze işlendiğini söyleyen İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Çok değerli gaziler, siz 365 gün başımızın tacısınız, siz her zaman bizim gönlümüzdesiniz, siz varsınız diye bizlerde varız. Burada dört nesil gazilerimiz var, Allah size uzun ömürler versin. Bu milletin şehidi ve gazisi bitmez. Önce ben öleyim diyen bir başka millet yoktur. Bütün belaların toplandığı bir yerde bulunmaktayız, bizim bizden başka dostumuz yok. 15 Temmuz akşamı bunu gördük. Biz bize yetiyoruz, dünyaya kafa tutan bir cumhurbaşkanımız var. Bu vatan, millet sizlere minnettar, her zaman yanımızda yeriniz var. Darbe girişimi gecesi herkesin köprüye çıktığını, bu vesileyle tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, başta 15 Temmuz Gazilerimiz olmak üzere tüm gazilerimize sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek: “Sizler Ülkemizin Teminatlarısınız”

Şehitlerimizin ve gazilerimizin göstermiş oldukları fedakârlık sayesinde bugünleri yaşadıklarını belirten Başkan Çelikbilek: “Gecenin asıl kahramanları olan gazilerimiz, Allah sizlere öbür dünyada yaptığınız bu güzel hareketlerin mükâfatını kat be kat nasip etsin. Çünkü sizler ülkenin teminatlarısınız. Geçmişten bugüne kadar ve darbe girişiminde yer alan gazilerimiz var. Şehit ve gazilerimiz bu ülkenin selameti için her türlü gayreti gösterdiler. Eğer sokağa çıkarak ülkeye sahip çıkmasalardı, bugün biz burada toplanamazdık. Sizler asil duruşunuzu 15 Temmuz gecesi sizler gösterdiniz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesi vatandaşlarımız sokaklara, meydanlara çıktı. Göstermiş oldukları fedakârlık sayesinde bugünleri yaşıyoruz. Gaziler günü vesilesiyle, kahraman gazilerimize Allah’tan sağlıklı uzun ömürler dilerim” şeklinde konuştu.

Demokrasi Gazisi Cengiz Düz: “Bayrağımız İnmeyecek, Ezan Dinmeyecek”

Demokrasi Gazilerinden Cengiz Düz ise yaptığı konuşmada “Gaziler haftası dolayısıyla geceyi organize ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. O gece biz evlerimizde otururken Cumhurbaşkanımız halkı sokağa davet etti, o anda onu esir gibi gördüm. Bayrağımız inmeyecek, ezan dinmeyecek dedim. Yaklaşık bin kişiyle birlikte köprüye çıktık, üniformalı katiller karşımızdaydı ve biz onlara karşı galip geldik. Allah Cumhurbaşkanımıza zeval vermesin.” diye konuştu.

Tören, gazi ve şehit yakınlarına yemek ikramıyla sona erdi.
 

Beykoz gazisi: 'Bayrağımız inmeyecek, ezan dinmeyecek'
Bizi Takip Edin