Beykoz Gümüşhanelilerin yeni başkanı Tahir Soylu

Beykoz Gümüşhaneliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Olağan Genel Kurulu'nda görev değişimi yaşandı.

Beykoz Gümüşhaneliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimde, derneğin başkanlığına, M. Tahi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Gümüşhaneliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Olağan Genel Kurulu’nda görev değişimi yaşandı.

Beykoz Gümüşhaneliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde, derneğin başkanlığına, M. Tahir SOYLU seçildi. Dernek Merkezinde yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nda M. Tahir Soylu’nun sunduğu genç liste oylama sonucu kabul edildi. 

Şehitlerimize bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması okunmasının Söz alan Dernek Başkanı Şinasi ATA Genel Kurul hayırlı ve yeni seçilecek olan genel başkana başarı dileyerek katılımcı üyeleri selamladı. Toplantı yeter sayısı ile karar yeter sayısının tespitine ilişkin tutanağın okunmasının ardından, Genel Kurul Başkanlık Divanı Seçimi yapıldı. Yapılan seçil sonrası Turan Keleş, Hamza Keleş ve Erdal Kara Divan Başkanlığına seçildi.

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Denetim Kurulu Raporlarının okunması ve müzakeresi ibrası sonrası, Bir önceki döneme ait bütçe oylamaya sunularak Genel Kurul tarafından kabul edildi. Dernek Kurucuları ve eski dernek başkanlarının da katıldığı Genel Kurul M. Tahir Soylu hazırladığı listeyi sundu. Divan Başkalığınca okunan liste Genel Kurulun oylamasına sunularak kabul edildi.

Daha önce yönetim tecrübesi ve diğer Sosyal alanlarda da aktif olan M. Tahir Soylu alarak, listesini kabul eden Genel Kurula katılan üyelere teşekkür etti. Yeni Başkan M. Tahir Soylu ‘‘Dernek bize yıllardır görmediğimiz veya haberleşme imkanı olmadığımız dostlarımıza arkalarımıza ulaşmada bir vesile olur. Bir hastamıza ulaşmamızı, kan aradığımızda zaman kaybı olmadan bu ihtiyacımızın karşılanmasını sağlar. Düğün, sünnet veya cenazemiz olduğu zaman sevinçlerin paylaşılarak artmasına ve acıların paylaşılarak azalmasına vesile olur. İşte bu güzelliklerin hepsi; Bu Dernek çatısı altında daha da anlımla oluyor. Toplum bireylerden oluşur ve hiç kimse toplumdan uzak tek başına yaşayamaz. Bu yüzden toplumu oluşturan siz üyeler toplumsal sorunlara karşı kayıtsız kalamazsınız. Bu derneğe ve ekibe destek vereniz gerekir. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz bugün almış olduğumuz bu bayrağı arkadaşlarım ve Gümüşhanelilerin desteğiyle daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız”. İfadelerini kullandı.

Dernek Kurucuları ve hizmet eden eski Dernek Başkanları ve Yönetim Üyelerine teşekkür ederek yeni seçilen yönetimin hedeflerinden bahsetti. ‘‘Yapacak çok işimiz, paylaşacak çok fikrimiz ve bunları yapacak çok deneyimli bir ekibimiz var.”  diyen, M. Tahir Soylu; Üye ziyaretleri ve sayısını arttırmak, Öğrencilere TEOG Kursları organize etmek, Üniversite öğrencilerine burs vermek, Piknik, İftar ve kahvaltı organizasyonları yapmak, Hasta ziyaretleri, Düğün Sünnet vs. gibi törenlere Dernek olarak katılmak, Cenaze işlemlerini dernek olarak yürütmek gibi birçok alanda yapılacak işlerimiz var.” dedi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Yüksel Soylu, Bahri Ata, Kadir Uğurlu, Mustafa Soylu, yeni seçilen yönetimi ve başkanı tebrik ederek, katılımcı üyelere teşekkür etti. Ak Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve İş adamı Burhan Çak, yeni ‘‘Başkan ve Yönetimini, tüm canı gönülden emek veren özveride bulunan gönüldaşlarımı tebrik ediyor, hepsine başarılar diliyorum.” dedi.

YÖNETİM KURULU ASİL

M. Tahir SOYLU

Murat YILMAZ

Halil ATA

Mustafa SOYLU

Gençağa KELEŞ

Lokman SOYLU

Hasbi KELEŞ

 Haber: Günyüzüm

Beykoz Gümüşhanelilerin yeni başkanı Tahir Soylu
Bizi Takip Edin