Beykoz halkı uyuşturucuya karşı savaş açtı!

Beykozlular, Türkiye gençliğinin en önemli sorunu olan ‘uyuşturucu' ya karşı birlik oldu.

Uyuşturucu madde kullanımına karşı Beykozlular sesini yükseltmeye devam ediyor. Beykoz'un hemen hemen tüm mahallesinden katılımın sağlandığı uyuşturucuyu protest

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlular, Türkiye gençliğinin en önemli sorunu olan ‘uyuşturucu’ ya karşı birlik oldu.

Uyuşturucu madde kullanımına karşı Beykozlular sesini yükseltmeye devam ediyor. Beykoz’un hemen hemen tüm mahallesinden katılımın sağlandığı uyuşturucuyu protesto yürüyüşü yoğun bir kalabalıkla gerçekleşti.

Hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin bir araya gelen Beykoz halkı, uyuşturucuya karşı kararlı duruşlarının devam edeceğini gözler önüne serdi.

İncirköy Mahallesi’nde ikamet eden Murat Tanış ve arkadaşları tarafından organize edilen yürüyüşe Beykoz’un hemen her mahallesinden destek geldi. Özellikle Soğuksu Mahallesi’nden başlayarak Baca Mahallesi’nden Çukurçayır’a inen bayan gurubu ve çocukların katılımı oldukça büyüktü.

Beykozlular; Soğuksu, Paşabahçe ve Çukurçayır Mahallelerinde gruplar halinde toplanarak Şişecam Fabrikasının orada bir araya geldi ve büyük bir kalabalık eşliğinde yürüyüş Beykoz Meydanı’na doğru devam etti.

Başta organizasyonun mimarlarından bir olan KAS-DER ve Beykoz İl Dernekler Birliği Dönem Başkanı Süleyman Çalık ile Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun hazır bulunduğu yürüyüşe ayrıca CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez ile CHP Beykoz İlçe yöneticileri, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile çok sayıda muhtar, MHP, BBP ve DSP’li yöneticiler ile yöre derneklerinin temsilcileri ve Beykoz halkı katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından yapılan basın açıklamasında Beykoz’da uyuşturucuyla mücadele de Beykoz halkının gereken her şeyi yapacakları konusunun üzerinde duruldu.

Ardından 20 gün önce uyuşturucunun etkisiyle evin 7. katından düşerek vefat eden Onur Karadeniz’in acılı babası Erdoğan Karadeniz yaptığı konuşma esnasında oldukça duygusal anlar yaşandı. Acılı baba uyuşturucu kullanımına karşı gençleri uyarırken; “Bu ülkenin size ihtiyacı var. Benim oğlum Türkiye’de derece yapmış. Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan 20 yaşında gencecik, sizler gibi annesini seven, memleketini seven bir çocuktu. Ama 20 gün önce öldü arkadaşlar öldü! Ölmek çok mu güzel ya? Ölmeyin, ben sizin ölmenizi istemiyorum. Ama şunu da görüyorum içimizde bu lanet uyuşturucuyu denemiş olan arkadaşların sayısı o kadar çok ki. Sizi denediğiniz için kınamıyorum ama ne olur bugün milat olsun. Buna yeltendiğinizde ‘Onur Karadeniz’in babası Beykoz Meydanında konuştu’ diye aklınıza gelsin ayağınız geri gitsin, ölmeyin arkadaşlar! Onur gibiler ölmesin, siz ölmeyin. Toprak güzel değil, topraktan geri dönülmüyor, toprak çok kötü” dedi. Karadeniz’in konuşmasından sonra ‘Onurlar ölmesin!’ diye sloganlar atıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’ysa, uyuşturucuya karşı hâkim ve savcılara çağrıda bulunarak daha hassasiyetli davranmalarını istedi. Kaşıtoğlu: “Ben buraya bir Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak gelmedim, Onur’un hemşerisi olarak buraya geldim. 3 tane erkek çocuk babası bir kardeşiniz vatandaş Muharrem olarak buraya geldim. Yarın bu torbacılar sizin çocuğunuzu da pençesi altına alabilir. Lütfen bunu düşünerek mahkemenize torbacılar geldiğinde sıfır tolerans gösterin. Yargının vereceği en büyük cezayı hiçbir acıma hissi gözetmeden lütfen uygulayın. Yarın bu uyuşturucu belası sizin de evinize ateş düşürebilir. Bunu aklınızdan çıkarmayın” şeklinde konuştu.

 Beykoz Dernekler Birliği Başkanı Süleyman Çalık, ailelerin çocuklarına sahip çıkması gerektiğini söyleyerek Beykoz gençlerini bu beladan korumak adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirtti.

Ellerinde pankartlarla “Beykoz’da torbacı istemiyoruz” sloganı eşliğinde yürüyen kalabalık arasında gencinden yaşlısına, siyasetçisinden sporcusuna birçok isim yer alırken yürüyüşe katılan kadınların sayısı dikkatlerden kaçmadı.

Beykoz halkı uyuşturucuya karşı savaş açtı!
Bizi Takip Edin