Beykoz halkıyla dalga mı geçiliyor?

İBB Şehir Hatları, Beykoz’da Anadolu Hisarı-Aşiyan arasında hizmet verecek yeni deniz hattı ekledi. Konuya dair, “Adeta Beykoz’a metro geldi.” ifadelerini kullanan İBB Basın Danışmanı ve Sözcüsü Murat Ongun’a ise tepkiler yağdı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehit Hatları tarafından Beykoz’a yeni deniz seferi eklendi. Deniz yolu ulaşımı ve raylı sistemler entegrasyonunu sağlayacak olan Aşiyan – Anadolu Hisarı – Küçüksu hattının seferleri başladı.

Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu ring hattında günde 36 sefer yapılacak ve toplam sefer süresi 15 dakika olacak.

Murat Ongun

İBB Basın Sözcüsü ve Danışmanı Murat Ongun, konuya dair, sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşım yaptı.

Murat Ongun, Şehir Hatları’nın yeni sefer duyurusunu alıntılayarak, “Adeta Beykoz’a metro geldi. Entegre ulaşım sistemleri İstanbul’un hizmetinde.” ifadelerini kullandı. Ongun’un bu sözlerine vatandaşlar tarafından tepki yağdı.

Beykoz Metro İBB

BEYKOZ METROSU YENİDEN GÜNDEMDE

Ongun’un bu paylaşımının ardından, yerel seçimler öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından ilk 5 yılda yapılacağı belirtilen Üsküdar – Beykoz metro hattı projesini yeniden gündeme geldi.

3 yıl geçmesine rağmen bir adım atılmayan metro hattı projesi 2024’te beklenirken 2029 sonrası planlanan hatlar arasında yer alıyor.

“BEYKOZLULARLA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ”

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gaye Zayıf, Murat Ongun’un Twitter’daki paylaşımına cevap vererek, “Beykozlularla dalga mı geçiyorsun sen.” dedi.

“PES DOĞRUSU”

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Siz Beykozlularla dalga mı geçiyorsunuz. Kavacık’tan geçen 15 BK’ya bir akşamüstü gidin bakalım ne haldeler birde köylerden gelen araçları aktarmalı yaptınız ki millet isyanda. Birde metro gelmiş gibi diyorsunuz pes doğrusu. İBB den gideceğiniz günü iple çekiyoruz..” dedi.

Murat Ongun’un paylaşıma gelen yorumlar şu şekilde:

“Tıkır tıkr işleyen İETT sisteminin Beykoz’da canına okudunuz! Beykoz merkezden Kavacık’a tek hatla giderken 2 otobüse çıktı. Üstüne mevcut 3 hattı iptal ederek yarım saatte gelen tıklım tıklım otobüslere mahkum ettiniz. Bu yalanlarınızı kitleniz yer Beykozlu değil!”

“Metro yapamadık adeta al bunu kullan mi demek istediniz?”

Hikayeden metro yani”,  Şehir hatları iki vapur ile metro efekti yaratmaya çalışmak. Vay vay vay daha neler göreceğiz bakalım”

“Metro getiremediniz ihale bile yapmadınız dalga geçer gibi paylaşım yapıyorsunuz beceriksiz ordusu”

“Bir Beykozlu olarak neden o adeta metro hizmetinizi göremedim acaba? Zira mevcut otobüs hatlarını bile işletemez hale getirdiniz. Her yer trafik her otobüs tıklım tıklım. Milletle dalga geçmeyi bırakın.”

“Beykoz’da ulaşım kadar berbat bir sistem yok adeta dalga mı geçiyorsunuz?”

“Halk otobüs duraklarında kalabalıkların içinde arkadaş neden görmüyorsunuz, alakasız işlerden gerçeklere yöneldiğinizde işiniz çoktan bitmiş olacak farkla kaybedeceksiniz.”

“Metroyu bırak Beykoz otobüs sıkıntısı çekiyor defalarca şikayet etmeme rağmen sorun çözülemedi lise okuluna çocuklar ıslanmaması için kapalı durak yapılması talepte bulundum yok. İstanbul’u kaderine terk ettik diyemiyorsun da metro getirdik diyorsun. İstanbullu bunun hesabını sorar”

“4 yılda 2 vapur koyup, metro gibi lanse etmek he murat. Bu mu başarı?”

Beykoz halkıyla dalga mı geçiliyor?
Bizi Takip Edin