Cumhuriyet’in 99. yılı Beykoz’da coşkuyla kutlandı

Türk Milleti’nin şanlı tarihinin önemli dönüm noktaları arasında yer alan, bağımsızlık mücadelesinin en büyük meyvesi olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü Beykoz’da kutlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” kuralını devlet yönetimine yerleştiren Cumhuriyet’in ilanının 99. yıl dönümü kutlamaları Beykoz’da birbirinden renkli gösterilere sahne oldu.

Beykoz Kaymakamlığı himayesinde gerçekleştirilen kutlama töreni, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal’ın protokol tebriklerini kabulü ile başladı.

Beykoz Protokolu

Tebriklerin akabinde, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete irtihal etmiş tüm şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Esengül Korkmaz Çiçekli

Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlamaları kapsamında günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi.

Mehteran Gösterisi

MEHTERAN GÖSTERİSİ

Konuşmaların ardından sahne, Mehter Başı Hasan Çinka yönetiminde Mehteran Ekibine bırakıldı. Protokol ve davetliler mehter gösterisini ilgiyle izledi.

Sinan Saim Aydın

Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Sinan Saim Aydın, 29 Ekim konulu konuşmasını gerçekleştirdi. Aydın, Kurtuluş Savaşı’nda yaşanılan mücadeleleri anlatarak o günleri tekrardan hatırlattı.

Anaokul gösterisi

Kutlamalar, anaokul öğrencilerinin gösterisi ile devam etti. Miniklerin sempatik halleri herkes tarafından büyük ilgi gördü.

Halk Oyunları Ekibi

Ardından, Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibinin gösterisini sundu.

ŞİİRLER OKUNDU

Bu özel günde, Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan Küçükyeğen, “Vatan Destanı” isimli şiirini seslendirerek alkışları topladı.

Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Gürkan Alkanlar yönetiminde halk müziği dinletisi gerçekleştirdi.

YARIŞMALARIN BİRİNCİLERİNE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında kompozisyon, şiir ve resim dallarında gerçekleştirilen yarışmalarda birinci seçilen öğrencilere ödülleri takdim edildi.

İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç

Kompozisyon dalında birinci, Celal Aras Anadolu Lisesi öğrencisi Hilal Bayram oldu. Şiir dalında ise Hacınuman Ortaokulu öğrencisi Liva Nur Aydın, Bahattin Özyazıcı İlkokulu öğrencisi Sevde Şengün ise resim dalında birinci oldu.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal

Öğrencilere ödülleri, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç ve Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından etkinliğe katılan okullar, Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde geçit töreni gerçekleştirdi.

99 balon gökyüzüne bırakıldı

99 ADET BALON GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI

Etkinlik, 10. Yıl Marşı eşliğinde, Cumhuriyetin ilanın 99. yıl dönümü şerefine 99 adet kırmızı bayraklı balonun gökyüzüne bırakılmasıyla sona erdi.

Cumhuriyet’in 99. yılı Beykoz’da coşkuyla kutlandı
Bizi Takip Edin