Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz halkıyla dalga mı geçiliyor?

İBB Şehir Hatları, Beykoz’da Anadolu Hisarı-Aşiyan arasında hizmet verecek yeni deniz hattı ekledi. Konuya dair, “Adeta Beykoz’a metro geldi.” ifadelerini kullanan İBB Basın Danışmanı ve Sözcüsü Murat Ongun’a ise tepkiler yağdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehit Hatları tarafından Beykoz’a yeni deniz seferi eklendi. Deniz yolu ulaşımı ve raylı sistemler entegrasyonunu sağlayacak olan Aşiyan – Anadolu Hisarı – Küçüksu hattının seferleri başladı.

Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu ring hattında günde 36 sefer yapılacak ve toplam sefer süresi 15 dakika olacak.

Murat Ongun

İBB Basın Sözcüsü ve Danışmanı Murat Ongun, konuya dair, sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşım yaptı.

Murat Ongun, Şehir Hatları’nın yeni sefer duyurusunu alıntılayarak, “Adeta Beykoz’a metro geldi. Entegre ulaşım sistemleri İstanbul’un hizmetinde.” ifadelerini kullandı. Ongun’un bu sözlerine vatandaşlar tarafından tepki yağdı.

Beykoz Metro İBB

BEYKOZ METROSU YENİDEN GÜNDEMDE

Ongun’un bu paylaşımının ardından, yerel seçimler öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından ilk 5 yılda yapılacağı belirtilen Üsküdar – Beykoz metro hattı projesini yeniden gündeme geldi.

3 yıl geçmesine rağmen bir adım atılmayan metro hattı projesi 2024’te beklenirken 2029 sonrası planlanan hatlar arasında yer alıyor.

“BEYKOZLULARLA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ”

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gaye Zayıf, Murat Ongun’un Twitter’daki paylaşımına cevap vererek, “Beykozlularla dalga mı geçiyorsun sen.” dedi.

“PES DOĞRUSU”

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Siz Beykozlularla dalga mı geçiyorsunuz. Kavacık’tan geçen 15 BK’ya bir akşamüstü gidin bakalım ne haldeler birde köylerden gelen araçları aktarmalı yaptınız ki millet isyanda. Birde metro gelmiş gibi diyorsunuz pes doğrusu. İBB den gideceğiniz günü iple çekiyoruz..” dedi.

Murat Ongun’un paylaşıma gelen yorumlar şu şekilde:

“Tıkır tıkr işleyen İETT sisteminin Beykoz’da canına okudunuz! Beykoz merkezden Kavacık’a tek hatla giderken 2 otobüse çıktı. Üstüne mevcut 3 hattı iptal ederek yarım saatte gelen tıklım tıklım otobüslere mahkum ettiniz. Bu yalanlarınızı kitleniz yer Beykozlu değil!”

“Metro yapamadık adeta al bunu kullan mi demek istediniz?”

Hikayeden metro yani”,  Şehir hatları iki vapur ile metro efekti yaratmaya çalışmak. Vay vay vay daha neler göreceğiz bakalım”

“Metro getiremediniz ihale bile yapmadınız dalga geçer gibi paylaşım yapıyorsunuz beceriksiz ordusu”

“Bir Beykozlu olarak neden o adeta metro hizmetinizi göremedim acaba? Zira mevcut otobüs hatlarını bile işletemez hale getirdiniz. Her yer trafik her otobüs tıklım tıklım. Milletle dalga geçmeyi bırakın.”

“Beykoz’da ulaşım kadar berbat bir sistem yok adeta dalga mı geçiyorsunuz?”

“Halk otobüs duraklarında kalabalıkların içinde arkadaş neden görmüyorsunuz, alakasız işlerden gerçeklere yöneldiğinizde işiniz çoktan bitmiş olacak farkla kaybedeceksiniz.”

“Metroyu bırak Beykoz otobüs sıkıntısı çekiyor defalarca şikayet etmeme rağmen sorun çözülemedi lise okuluna çocuklar ıslanmaması için kapalı durak yapılması talepte bulundum yok. İstanbul’u kaderine terk ettik diyemiyorsun da metro getirdik diyorsun. İstanbullu bunun hesabını sorar”

“4 yılda 2 vapur koyup, metro gibi lanse etmek he murat. Bu mu başarı?”

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
 1. Avatar of Ugur
  Ugur diyor

  Dalga geçiliyor tabikide bu kadar rant alan bu kadar sömürülen başka yer görmedin . Metro hayal oldu onca insan her sabah sefil halde otobüste sürünüyor sadece levent yada mecidiye köye geçecek şekilde bir metro yada metro büs yapılmadı sadecee vaat keza kaldıki yıllardan beri rüzgarlı bahçenin trafik sorununa kimse çözüm bulamadı çok meraktayım acaba hangi aklı selimden bu caddeyi tek şeride düşürüp yoldan büyük kaldırım yapma aklı çıktı . İyice içinden çıkalamyacak bir kaosa döndü rüzgarlıbahçe bir taraf tek şerit bir taraf çift şerit proje ile alakalı hiç bir esnaf bilgilendirilmedi üzerine zaten tek şeride düşen yola bir de ispark geldi gitmez olan trafik iyice telef oldu . Arka tarafa yapılan sözdee yoldan bahsetmiyorum bile yagmur çamur İETT duragı bile mevcut değil hastahane önünde ambulans bekler trafik klit otobüs durakta bekler kilit . Öyle bir yerde nasıl bir aklıldır koca yoldan büyük kaldırıp yapmak ama işte belli başlı mekanlara peşgeş çekilsin diye otopark alanı olsun diye yapılan bir sistem yani 300 MT bile olmayan yol tek şerit gidiş olsa ney olmasa ney ama olurmu millet bazı restorant önlerinde kuyruk olacak ya büyük ve geniş kaldırımlarda beklesinler beyefendilere isparkta eşlik ediyor rsstorantta işin yoksa arabanı ispatla bırakmanın mümkünatı yok . Heleki çalışan yol düzenleme ekibinden bahsetmiyorum bile yok kilit olmuş ne kepçeci ne kamyoncu oralı değil her kez muhanbettinde olan yine beykoza oluyor Anadolu yakasının cenneti göz göre göre heba oluyor …

 2. Avatar of Özlem
  Özlem diyor

  Beykoza metro getirmeyi bırak gümüşsuyuna münibüs bile gelmedi saat başı otobüslerle sürünüyoruz karlıtepeye bir münibüs hattı verilsin diye çabaladık kimsenin umurunda değil istanbul metroplmüş bebek etiler tarabya metropol istanbul buralar bizi duyan yok gelsin artık 2024 seçimleri

 3. Avatar of Hasan
  Hasan diyor

  Beykoz üsküdar metro hattı gerekir, bu bir gerçek. Beykoz gündem gerçekleri çarpıtıyor, aşiyan metro bağlantısı için sefer konmuş bunun neresi kötü. Sizin amacınız bağcıyı dövmek. Partizanlık yapıyorsunuz. Ankaranın ve ibb deki akplilerin herşeyi bloke ettiğini hizmetleri engellediğini bütün istanbul biliyor. Tarafsız basın nerelerde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.