Beykoz- Hilvan ''Kardeşlik Parkı '' açıldı

Beykoz Belediyesi kardeş olduğu Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bir park inşa ederek güzel bir dayanışma ve kardeşlik örneği sergiledi.

Beykoz Belediyesi kardeş olduğu Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bir park inşa ederek güzel bir…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi kardeş olduğu Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bir park inşa ederek güzel bir dayanışma ve kardeşlik örneği sergiledi.

Beykoz Belediyesi kardeş olduğu Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bir park inşa ederek güzel bir dayanışma ve kardeşlik örneği sergiledi. Beykoz ve Hilvan belediye başkanlarının katılımıyla açılışı yapılan parka en çok da coşkuyla alanı dolduran çocuklar sevindi.

Beykoz ve Hilvan arasına gerçekleşen kardeş şehir protokolü gereğince yapılan parkın açılışına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti Şanlıurfa il Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Hanif Düzme, belediye meclis üyeleri, köy muhtarları ve  vatandaşlar katıldı. 

Halkın yoğun ilgi gösterdiği parkın açılışından önce Hilvan belediyesini ziyaret eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek açılış öncesinde kardeş şehir protokolünü imzalayarak barış ve kardeşlik mesajları verdiler.

Açılışta konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İyilikler ve sevgiler paylaştıkça artar ve anlam kazanır. Biz sadece bugün değil, ezelden beri Müslüman olarak kardeşiz ve bu kardeşliğimiz her daim devam edecektir” dedi.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ise: “Hilvan ve Beykoz arasında bin 300 kilometre mesafe olmasına rağmen yapılan hizmetler sınır tanımıyor. İlçemize kazandırdıkları kardeşlik parkı için şahsım ve Hilvanlılar adına başta Sayın Yücel Çelikbilek ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İnşallah bu kardeşlik bununla sınırlı kalmaz ve daha kalıcı güzel bir şekilde  devam eder” diye konuştu.

Davullu zurnalı açılışın ardından parkı dolduran çocuklar gönüllerince oyun oynadılar.

Beykoz Belediye Başkanı da açılışta Hilvanlı çocuklara bisiklet, balon, top, şeker ve çeşitli hediyeler dağıttı.

Açılışta ayrıca Hilvan Spor Kulübü Yönetim Kurulu ve Hilvan Bağlar Mahallesi Muhtarlığı tarafından Başkan Yücel Çelikbilek’e teşekkür plaketi takdim edildi. 

Beykoz- Hilvan ''Kardeşlik Parkı '' açıldı
Bizi Takip Edin