Fatih Mahallesi'ne AB standartlarında park

Beykoz Belediyesi, AB standartlarında hazırladığı bakımlı ve güzel bir parkı daha ilçeye kazandırdı.   

Park yapım çalışmalarıyla her geçen gün ilçeyi güzelleştiren Beykoz Belediyesi, Fatih Mahallesi'nde AB standartlarına uygun hazırlanan, ç

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, AB standartlarında hazırladığı bakımlı ve güzel bir parkı daha ilçeye kazandırdı.   

Park yapım çalışmalarıyla her geçen gün ilçeyi güzelleştiren Beykoz Belediyesi, Fatih Mahallesi’nde AB standartlarına uygun hazırlanan, çocukların güvenle koşup oynayabileceği bir oyun parkını hizmete açtı.

Parkın açılışı Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  belediye başkan yardımcıları, Fatih Mahallesi Muhtarı Recep Baltacı,  mahalle sakinleri ve çocuklarla birlikte yapıldı.

Açılışta parkı gezip çocuklar ve mahalle sakinleriyle sohbet eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim. Bu park sizin için yapıldı ve bu güzel alanı size emanet ediyoruz. Amacımız ilçe sakinlerine yaşanılabilir, bakımlı ve güzel alanlar sunmaktır. Bu alanlara sahip çıkmak, buraları korumak da sizlere düşüyor. Parkınızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan: “Sözden ziyade insanlar için üretim yapmamız lazım. İlçe sakinlerinin isteği yöneticilerin de el birliğiyle ortaya çıkardığı icraatlardan biri olan bu parkın hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürü Sevilay Gökçek de konuşmasında daha önce atıl durumda olan  alanın düzenlenerek 700m2 lik güzel bir park alanı oluşturulduğunu söyledi. 

Mahalle muhtarı Recep Baltacı da park yapımında emeği geçen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti.

Mahalle sakinlerinin talebi üzerine yapılan parka Avrupa Birliği standartlarına uygun ahşap oyun grupları,  tretuvar, kaydırak kuleleri, salıncaklar yerleştirildi.  Alana düşen yağmur sularının park içinde yeşil alana yönlendirilmesiyle, doğal yoldan sulama sistemi de kuruldu.

Konuşmaların ardından çocuklar ve ilçe sakinlerinin de katılımıyla hep birlikte kurdele kesildi.

Fatih Mahallesi'ne AB standartlarında park
Bizi Takip Edin