Beykoz ilçe başkanları 'tekrar seçim' kararını değerlendirdi!

AK Parti, CHP ve MHP Beykoz İlçe Başkanları, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek tekrar seçimi Beykoz Güncel Haber'e değerlendirdi.

Türkiye 1 Kasım'da tekrar seçime gidiliyor. Peki Beykoz ilçe Başkanları bu duruma ne diyor?…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti, CHP ve MHP Beykoz İlçe Başkanları, 1 Kasım’da gerçekleştirilecek tekrar seçimi Beykoz Güncel Haber’e değerlendirdi.

Türkiye 1 Kasım’da tekrar seçime gidiliyor. Peki Beykoz ilçe Başkanları bu duruma ne diyor? AK Parti, CHP ve MHP Beykoz İlçe Başkanları, 1 Kasım’da gerçekleştirilecek tekrar seçimi Beykoz Güncel Haber’e değerlendirdi.

Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 1 Kasım’da yeniden seçime gitmeye hazırlanıyor. Yeniden sandığa gidecek olan Türk halkı, kendisi için en doğru kararı yine sandıkta belirleyecek.

Türkiye’nin şu anki en önemli gündem maddesi olan ‘tekrar seçimi’, Beykoz’un siyasi parti liderleri Beykoz Güncel Haber’e değerlendirdi. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 1 Kasım’ı AK Parti’nin 7 Haziran’da almış olduğu oy oranından daha fazla oy alacağı bir seçim tarihi olarak yorumlarken; CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan sandıktan tekrar bir koalisyon çıkacağını söylüyor. MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’de takdiri halka bırakıyor.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: 1 Kasım’da daha fazla oy alacağız!

Öncelikle bu sürecin ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi, dün olduğu gibi bugünde, yarında Türk halkının, seçmeninin sağduyusuna inanıyor ve güveniyor. Nasıl 2002’de, 2007’de, 2011’de ve 7 Haziran’da da en doğruyu bilerek hareket ettiyse, 1 Kasım’da da öyle olacağına inanıyorum. Halk en doğruyu karar verecektir. Bizde Beykoz Teşkilatı ve tüm AK Parti Teşkilatları olarak son aldığımız oy oranından, çok daha fazla oy alacağımıza inanıyorum. Elimizden gelen tüm gayreti göstererek, inşallah bu seçimde yeni bir zafere daha imza atacağız. Milletimize tekrar hayırlı olsun.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan: 1 Kasım’da sandıktan yeniden koalisyon çıkacaktır!

Neden böyle bir karar alındı? İhtiyaç var mıydı? Doğru muydu, yanlış mıydı? Önce bu soruların açıklanması lazım. Cumhuriyet Halk Partisi halkımızın 7 Haziran’daki iradesine saygı duyarak, önce Türkiye diyerek yıllarca karşı çıktığımız AKP’yle Türkiye’nin içinde bulunduğu gerek güvenlik, gerek demokratik sorunları çözmek adına bir koalisyona hazır olduğunu açıkladı. Koalisyon hükümeti için kendisinden sayısal olarak daha az oy alan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanına; ‘Buyrun, isterseniz siz Başbakan olun’ dedi. AKP ile yaptığı hiçbir görüşmesinde sorun çıkarmadı, görüşmeleri sonuna kadar sürdürdü ve ‘Koalisyon mutlaka kurulmalıdır’ dedi. Sayın Başbakan, bu koalisyonu kurma başarısını gösteremezse anayasaya göre, Anamuhalafet Partisi’nin Genel Başkanına verilir. Cumhurbaşkanı bu görevi vermedi. Cumhurbaşkanı, AKP ile CHP arasındaki görüşmelerin 35 gün sürmesini bir taktik olarak kullandı ve 45 günlük bu süreyi değirmende un öğütür gibi zaman öğüttü. Bir koalisyon hükümeti çıkmasına yardımcı olmak yerine, çıkmaması için ellerinden gelen her türlü gayreti göstermiştir ve bu halkı yeniden, bu yoksul ve sıkıntılı halkı, bir seçim ekonomisi sıkıntısına sokmuşlardır. CHP, 7 Haziran seçim mesajını iyi aldı. Halk dedi ki CHP’ye; ‘Seni iktidar yapmıyoruz’. Ama aynı seçmen AKP’ye dedi ki; ‘Sana da tek başına iktidar vermiyoruz’. CHP mesajı şöyle anladı: AKP ve CHP bir araya gelin, bu ülkeyi yönetin. Biz bunun için elimizden gelen çabayı göstermekten geri adım atmadık. Hiçbir ön koşul sürmedik, hiçbir pazarlık içinde olmadık. AKP, ‘İlla, tek başımıza iktidar olacağız’ dedi. Yani halka diyecekler ki; ‘Türk halkı, siz 7 Haziran’da oy kullanmayı bilmediniz. Siz beni her seçimde birinci parti, tek başına iktidar yapacaksınız. Hadi, 1 Kasım’da sizi sandık başına çağırıyorum, verin AKP’ye oylarınızı’. Ama halkımızda ona diyecek ki; ‘Biz sana bu durumda çok milletvekili vermişiz. 258 değil, bu kez sana 200-170 milletvekili vereceğiz ve sen yine 1 Kasım’dan sonra CHP ile hükümet kuracaksın’. Bizim seçime gitmekte hiçbir kusurumuz yok. Seçime gitmeyi doğru bulmadık ama, seçim kaçınılmazsa üyeleriyle, örgütüyle, yönetimiyle her türlü seçim hazırlığını yapar. Halkımız AKP’ye 1 Kasım’da daha az oy vererek, bir kez daha uyaracak ve demokrasiye uy diyecek.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir: Takdir halkımızındır!

AKP hükümeti  PKK’ya açılım bahanesiyle  Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı olarak şehirlerde yığınak yapmasına, her türlü güçlenmesine bilerek yardımcı olmuştur. MHP her fırsatta bunun yanlışlığını, ihanete eş değer olduğunun, bu yanlışın sonunda Türkiyenin ağır bedeller ödeyeceğini ikaz etmesine karşılık MHPyi kandan beslenmekle, ırkçılıkla itham edenler olaylar patlayınca açılımda aldatıldıklarını, suçlu çocuklar gibi televizyonlarda birer birer itiraf etmişlerdir. Bütün bu yanlış uygulamaları seçimler de insanları kandırıp oylarını alıp, açılım dedikleri ihanete devam etmek düşüncesiyle 7 Haziran seçimlerine gittiler. 7 Haziran seçimlerinde umduklarını bulamayıp kaçak sarayın yönlendirmesi ile hiçbir parti ile koalisyon yapmayarak, eğer koalisyon olursa en küçük bir bakanlıktaki bütün yolsuzluklar ortaya çıkacağı için, koalisyon hükümeti kurmamayı kurgulamışlardır. MHPnin her zaman eleştirdiği, dikkat çektiği açılım ihaneti seçim sonuçları ile Türkiyede yeniden PKK terörü hortlatmış çünkü; AKP’nin PKK’ya verdiği sözleri yerine getirememiş olmasını bahane eden terör örgütü gücünü göstermek için bilinen bu eylemleri yapmaktadır. AKP ve kaçak saray Türkiyenin yangın yerine dönmesinden de parti ve şahsi çıkar umarak koalisyon kurmayıp, seçim yapıp tekrar insanları kandırıp yarım kalan ihanet projelerini devam etmek amacı ile memleketi değil parti ve şahsi çıkar hesabı ile seçimlerin yenilenmesine karar vermiştir. Açılım, saçılım, çözülme, sürecinin ne anlama geldiğini milletimiz şuan daha açık bir şekilde görmekte haklılığımızı kabul etmektedir. Cumhurbaşkanının anayasal sınırlarına çekilmesini, yolsuzluğa bulaşan bakanların adalet önüne çıkartılmasını ve Anayasa’nın tek devlet, tek bayrak, başkent Ankara, tek dil Türkçe den vazgeçilmeyeceğini artık AKP’li seçmen kardeşlerimiz bile kabul etmektedirler. AKP’ lilerin bile uygun bulduğu şartları saray ve çevresi kabul etmemiş ve MHPde bu şartlar altında birlikte koalisyon hükümeti kuramamıştır. Takdir halkımızındır. Deniz Baykal, Recep Tayyip Erdoğan’ı zamanında ne hikmetse kurtarıp Cumhurbaşkanlığı yolunu neyin karşılığı olarak açtı, seçim sonrası da ikisinin kafa kafaya vermelerinin sırrını Deniz Baykal’ın açıklamasını da halkımız beklemektedir. CHP Genel Başkan Yardımcılarından birisinin de çoluk çocuk HDP‘ ye oy verdikleri bütün basının dilinde olup, bir yalanlamada gelmemesi karşısında  MHP’yi boş yere eleştireceği yerde CHP’nin de kendisini baştan aşağı sorgulaması gerekmektedir.

Haber: Burcu Çelik

Beykoz ilçe başkanları 'tekrar seçim' kararını değerlendirdi!
Bizi Takip Edin