Beykoz İmar Barışı Masası artık randevu ile çalışacak

Beykoz Belediyesi de bünyesinde kurulan “İmar Barışı Masası' artık randevu ile çalışacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, imar barışı için e-devlet üzerinden başvuruları kabul etmeye devam ederken Beykoz Belediyesi de bünyesinde kurduğu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi de bünyesinde kurulan “İmar Barışı Masası’ artık randevu ile çalışacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, imar barışı için e-devlet üzerinden başvuruları kabul etmeye devam ederken Beykoz Belediyesi de bünyesinde kurduğu “İmar Barışı Masası’ ile ilçe sakinlerine danışmanlık ve teknik destek veriyor.

Beykoz’un öngörünüm dahil neredeyse yüzde 90’nını kapsayan imar barışı ile ruhsatsız yapılar ‘Yapı Kayıt Belgesi” ile kayıt altına alınacak ve devlet tarafından artık tanınacak. Beykoz Belediyesi de imar barışından yararlanacak vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla “İmar Barış Masası” kurdu.

Beykoz Belediyesi tarafından yapılan açıklamada İmar Barışı ile ilgili işlemlerde randevu döneminin başladığı duyurularak şu ifadelere yer verildi;

İmar Barışı ile ilgili bilgi almak veya Yapı Kayıt Belgesi için e-devlet sistemi üzerinden giriş yaptırmak isteyen vatandaşlarımız 2 Temmuz Pazartesi gününden itibaren randevu ile kabul edileceklerdir.

Randevular Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ‘http://istibrandevu.csb.gov.tr‘ internet adresinden alınabilmektedir. Randevusuz başvuru kabul edilmeyecektir.

Randevuya e-devlet şifresi ve yapıya ait değişik açılardan çekilmiş 2 adet fotoğraf ile gelinmesi gerekmektedir.

Değerli Beykoz Halkımıza duyurulur.

Beykoz İmar Barışı Masası artık randevu ile çalışacak
Bizi Takip Edin