Beykoz İş Okulu bilgisayar sınıfına kavuştu

Hafif zihinsel engelli öğrencilere meslek edindirmeye yönelik eğitim faaliyetleri yürüten, Beykoz İş Okulu yep yeni bir bilgisayar sınıfına kavuştu.  

Hafif zihinsel engelli öğrencilere meslek edindirmeye yönelik eğitim faaliyetleri yürüten, Beyk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafif zihinsel engelli öğrencilere meslek edindirmeye yönelik eğitim faaliyetleri yürüten, Beykoz İş Okulu yep yeni bir bilgisayar sınıfına kavuştu.  

Hafif zihinsel engelli öğrencilere meslek edindirmeye yönelik eğitim faaliyetleri yürüten, Beykoz İş Okulu,  Beykoz Belediyesi, Turyap Gayrimenkul ve Göksu Evleri Hayvanseverleri’nin katkılarıyla yep yeni bir bilgisayar sınıfına kavuştu.  

Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi,  “Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Bilgisayar Sınıfı”nın açılışı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, belediye başkan yardımcısı M.Hanefi Dilmaç, meclis üyeleri Haydar Çelik ve Fatih Yılmaz ile sınıfın yapımına öncülük eden Göksu Evleri Hayvanseverleri Dernek Başkanı Semra Tecimer ve gönüllüler, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı törenle yapıldı.

Beykoz Belediye Meclisi Eğitim Komisyonu’nun girişimleri, Turyap Gayrimenkul ve Göksu Evleri Hayvanseverleri’nin katkılarıyla 11 bilgisayarla yenilenen sınıfta, Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanında istihdama katılmak üzere öğrencilere bilgisayar ofice programları, veri kaydetme, fotokopi çekme gibi konularda eğitim verilecek.  

Sınıfın bilgisayarları, sandalye, masa, perdeleri ve örtüleriyle yenilenmesine öncülük eden, boya ve badana işlerini de üstlenen Göksu Evleri hayvanseverleri Başkan Yücel Çelikbilek’e çalışmayla ilgili bilgi verdi ve okula hamilik edeceklerini belirttiler.

Başkan Çelikbilek de eğitim alanındaki gelişmelere hayırseverlerin desteğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve yenilenen sınıfın geleceğimiz olan öğrencilere, hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Başkan Çelikbilek’e El yapımı Plaket

Kurdelenin kesilmesinin ardından okulun diğer sınıflarını, yiyecek-içecek, seramik ve baskı atölyelerini  inceleyen Başkan Çelikbilek’e öğrenciler kendi elleriyle yaptıkları kurabiyelerden  ikram etti.  

Bardak, tişört gibi malzemelere baskı çalışmasının yapıldığı atölyeyi de gezen Çelikbilek’e öğrencilerin hazırladığı teşekkür plaketi takdim edildi.

Beykoz İş Okulu bilgisayar sınıfına kavuştu
Bizi Takip Edin