Beykoz, İstanbul'un en güvenli beşinci ilçesi!

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2017 Yılı Huzur Toplantısı gerçekleştirildi.

Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek, Beykoz halkının sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından her yıl belli

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2017 Yılı Huzur Toplantısı gerçekleştirildi.

Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek, Beykoz halkının sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından her yıl belli periyotlarda düzenlenen Huzur Toplantısı gerçekleştirildi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2017 Yılı Huzur Toplantısı’nda katılımcılara aktarılmak üzere hazırlanan slaytta çarpıcı veriler ortaya koyuldu. Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Devriye Ekipler Büro Amirliği’nce yapılan çalışmalarda ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkındaki suçlarda 112 kişiye, kullanmak için uyuşturucu madde bulunduran 374 kişiye işlem yapılarak 594 gram narkotik madde ele geçirildi. 2017 yılı içerisinde hırsızlık kapsamında 72 kişiye, trafik işlemleri, kaçak sigara ve diğer suçlarda 1462 kişiye işlem uygulandı.

Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıya; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Acarlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, idari amirler, okul müdürleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve ilgili vatandaşların yanı sıra emniyet mensupları katıldı.

Mehmet Sururi Saydam: İlk önceliğimiz terör

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam yaptı. Beykoz’da en fazla huzur toplantısı yapan müdür kendisinin olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Saydam; “Az sayıdaki personelimizle Beykoz için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Beykoz, şu anda İstanbul’un 39 ilçesi arasında en güvenli 5. ilçe olarak yerini almış durumdadır. Çok geniş bir arazide bulunmamıza rağmen bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son bir yıldır ilk önceliğimiz terör. Bu konuda da ilçemiz sınırlarında en az 10 günde bir operasyonlar gerçekleştiriyoruz‘ ifadelerini kullandı.

Yücel Çelikbilek: İyi ki varsınız

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise emek harcayan emniyet personeline teşekkür ederek başladığı konuşmasında; ‘ 15 Temmuz gecesi biz Emniyet Müdürümüzü çok iyi tanıdık. O yüzden daha iyi yerlere gitmeyecekse 100 sene daha Beykoz’da kalabilir. Bu ülke, bu ülkeyi sevenler ile fedakarlık yapanlarla ayakta kalır. Allah bu millete bir daha öyle bir olay yaşatmasın. Bizler onların işlerini kolaylaştırmak adına her zaman yanlarında olacağız. İyi ki varsınız.’ dedi.

Ahmet Katırcı: Siz bize nasıl yardım edebilirsiniz?

Son konuşmacı olarak kürsüye davet edilen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da şunları söyledi; “Ruhunu şeytana satmayan gerçek polislerin ve Beykoz’daki polislerimizin mücadelesiyle bu bizim onurumuzdur. Bu milletin her bir ferdi ya gazidir ya şehittir. Emniyet müdürümüz anlattı. Eksiklerimizin ve iyi olmamızın sebepleri var. Huzurluyuz, kadro olarak yeterliliğimiz yüzde 60 civarında ve bizler çalışmaya devam ediyoruz. Beykoz, İstanbul en büyük yüz ölçümüne sahip ve biz burada 365 polis ile hizmet vermeye çalışıyoruz. Hırsızlık olayları köylerimizde en büyük sıkıntılarımızdandır. Yetişemediğimiz yerler var, siz bize nasıl yardım edebilirsiniz? Beykoz’un en büyük sorunlarından biri de tabiki bağımlılık. Polis her hafta bilinen mahallerimizde operasyon yapıyor. Bir yerden bir şey yapmak lazım. Bu mücadeleyi top yekun yapmak zorundayız. Bağımlılıkla mücadele devletin tek başına yapabileceği bir şey değildir. Bütün suçların önlenmesinde toplumsal desteğe sonuna kadar ihtiyacımız var. Ben yakalıyorum, adliyeden çıkıyor diye sızlanma hakkımız yok. Yine gidip, yakalayıp getireceğiz”

Konuşmaların ardında soru-cevap kısmına geçildi.

Asker uğurlamaları artık çığırından çıktı

Asker uğurlamalarıyla ilgili gelen soru üzerine Emniyet Müdürü Sururi Saydam, ‘Artık çığırından çıktı. Bir orta yol bulmaya çalışıyoruz. En sonunda havai fişek atmaya kadar işi getirmişlerdi. Müdahale bulunduğumuz zamanda ‘biz vatan haini miyiz?’ gibi sorularla karşılaşıyoruz. Fakat bu sorunu da aşacağımıza inanıyorum‘ şeklinde cevapladı.

Kavacık-Riva yolunun düzeltilmesi lazım

Bir soru üzerine Kavacık-Riva yolunda yapılan bisiklet yoluyla ilgili konuşan Kaymakam Katırcı, ‘Riva muhtarıyla birlikte yolu gittik gördük. Çok yanlış bir durum, yolun yarısı bisiklet yolu olarak yapılmış, geri kalanda ikiye bölünerek gidiş ve geliş şeklinde düzenlenmiş. Düzeltilmesi lazım, Belediye Başkanımla birlikte ilgileneceğiz, bana da çok mantıklı gelmedi‘ dedi.

Mahalle muhtarı arayıp çekici gelmesin diyor

Son olarak söz alan Emniyet Müdürü Saydam, ‘MOBESE cihazlarıyla suçu izleyebiliyoruz. Darbeden önce 410 personelle Beykoz’u idare etmeye çalışırken bugün 330 personelle bunu yapmaya çalışıyoruz. Beykoz’da 3 bin 200 tane sokak ve caddemiz var. Geçen sene 10 binin üzerinde araba tescillenmiş. Bizim evde de mesela ben hiç kullanmama rağmen iki tane var. Trafik olarak bu araçlarla bunu çözmemiz mümkün değildir. Öte yandan caddeden arıyorlar çekici gelsin, çekici geliyor bu sefer 3 gün sonra mahalle muhtarı arayıp bizim mahallemize çekici gelmesin diyor’ diye konuştu.

Huzur toplantısının ardından Beykoz Belediyesi tarafından Emniyet Müdürlüğüne yaptırılan güvenlik kabini ve sistemlerinin açılış kurdelesi kesildi. Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin dualarıyla kesilen kurdele sonrası program sona erdirildi.

 

Beykoz, İstanbul'un en güvenli beşinci ilçesi!
Bizi Takip Edin