Beykoz Gümüşsuyu ve İncirköy planları yine durdu!

İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Ülkü Sakalar ve CHP’li eski Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer’in açtığı dava sonucu Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi planlarının uygulaması durdu.

beykoz-karlitepe-ve-incirkoy-planlari-durdu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yıllardır devam eden plan problemlerinin giderilmesi için başlatılan seferberlik, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yerelde iktidar olmasına rağmen açılan davalar ile engellenmeye, engel olunmasa bile yavaşlatılmaya çalışılıyor.

beykoz-karlitepe-ve-incirkoy-planlari-durdu

CHP MECLİS ÜYELERİ MAHKEMEYE TAŞIDI

Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi’nin ETBAR çalışması, geçtiğimiz sene İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Ülkü Sakalar ve eski Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer tarafından iptal istemiyle yargıya taşınmıştı.

Dava sonucu, vatandaşların yaklaşık 10 yıldır beklediği ve inşaat ruhsatı verilme aşamasına gelen planların ETBAR çalışmaları iptal oldu. Planlara altlık olan ETBAR’ın iptali ile planlar durdu.

KÖSELER NASIL BİR TAVIR SERGİLEYECEK?

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in,  Beykozlu olmayan CHP’li meclis üyelerinin planlara ilişkin açtığı dava sonucuna nasıl bir tavır sergileyeceği merak ediliyor.

beykoz-karlitepe-ve-incirkoy-planlari-durduCHP’NİN İLK KARŞI ÇIKIŞI DEĞİL

Köseler’in danışmanı olduğu öne sürülen CHP eski meclis üyesi olan Halit Kılıç, Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi 1/5000’lik Nazım İmar Planı ve 1/1000’lik Uygulama İmar Planı’nın iptali için mahkemeye başvurmuştu.

beykoz-karlitepe-ve-incirkoy-planlari-durdu
Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler ve Mimarlar Odası Yönetim Kurulu

Kamuoyunda CHP’nin arka bahçesi olarak bilinen, Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) de Çavuşbaşı bölgesi ve Görele Mahallesi’ni ilgilendiren planları iptal istemiyle geçtiğimiz günlerde yargıya taşımıştı.

Beykoz Gümüşsuyu ve İncirköy planları yine durdu!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin