Beykoz Kaymakamı değişti! İşte yeni Kaymakam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 24 Ağustos gece yarısı yayımlanan atama kararıyla Beykoz Kaymakamlığında görev değişikliği oldu.

Beykoz Kaymakamı değişti! İşte yeni Kaymakam
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. 

24 Ağustos gece yarısı yayımlanan atama kararıyla İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer Beykoz Kaymakamlığına atandı.

 

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise Ankara Pursaklar Kaymakamı olarak atandı.

FAİK OKTAY SÖZER KİMDİR?

1976 Trabzon doğumlu olan Sayın Faik Oktay Sözer,Rize’nin Çayeli İlçesindendir. İlk ve orta öğrenimini Çayeli 9 Mart İlköğretim okulunda, lise tahsilini ise Çayeli Lisesinde tamamlamıştır. 1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünde Lisans öğrenimine başlamış ve 2000 yılında öğrenimini tamamlayarak başarıyla mezun olmuştur. Atatürk Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamış olup; İstanbul Medipol Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

İş hayatına Gümrük Müşavirliğinde başlayan Sözer, bir süre Maliye Bakanlığında uzmanlık yaptıktan sonra 2004 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam olarak göreve başladı. İngiltere’nin Exeter Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra TODAİE’ de kamu diplomasisi kursuna katılıp diploma alan Sözer; Rize Hemşin, Giresun Keşap, Trabzon Düzkoy, Artvin Murgul, Erzurum İspir ve İzmir Kınık ve Bursa Mudanya Kaymakamı olarak görev yapmış olup halen İstanbul Valiliği’nde Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan Faik Oktay Sözer, İngilizce bilmektedir.

Beykoz Kaymakamı değişti! İşte yeni Kaymakam
Bizi Takip Edin