Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Kent Konseyi çalışma grupları belirlendi

Beykoz Kent Konseyi Genel Kurulu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda ‘Çalışma Grupları'nı belirlemek üzere toplandı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Beykozluluk bilincinin gelişmesi adına oldukça önemsediği Ken

Beykoz Kent Konseyi Genel Kurulu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda ‘Çalışma Grupları’nı belirlemek üzere toplandı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Beykozluluk bilincinin gelişmesi adına oldukça önemsediği Kent Konseyi Toplantısı’nı Konsey Başkanı Nevin Çalışkan yönetirken, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Özdemir ve Muhtarlar Derneği adına Gümüşsuyu Mahallesi Muhtarı Ahmet Soylu’da divanda yer aldı.

Kent Konseyi Başkanı Nevin Çalışkan açılış konuşmasında gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, Kent Konseyi’nin önemi ve fonksiyonları hakkında bilgi verdi. Çalışkan, “İnşallah bu yıl oluşturduğumuz Kent Konseyimiz çalışma gruplarındaki üye sayısı arkadaşlarımızın sayısının da artmasıyla geçen yıllara nazaran daha aktif ve üretken olacaktır. En azından sizlerin sorumluluk alması ve proje üretmesi durumunda bu çizgiyi yakalayabileceğimizi umut ediyoruz” dedi. Çalışkan konuşmasında, gruplara katılacak olan gönüllülerin toplantıları ve çalışmaları aksatmamaları hususunda gösterecekleri hassasiyete vurgu yaparken, “Beykoz için hep birlikte bir şeyler yapmak için buradayız” dedi.

Kent Konseyi Çalışma Grupları ise şöyle oluştu;

Eğitim Kültür ve Turizm Çalışma Grubu,

Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Çalışma Grubu,

Sağlık Çalışma Grubu,

Çevre-İmar ve Şehircilik Çalışma Grubu,

Tarım-Orman ve Hayvancılık Çalışma Grubu,

Kent Kimliğini Geliştirme Çalışma Grubu,

Evrensel Haklar Çalışma Grubu.

Gruplara en az 5 kişi olmak üzere gönüllü esasına göre üyeler seçilirken, Çalışma Grupları’nın Beykoz Belediye Başkanlığı binasındaki Kent Konseyi’ne ait birimde çalışmalarını yürüteceği belirtildi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de çalışma gruplarının belirlenmesinin ardından kısa bir konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür etti.

Çelikbilek: “Beykozluyum diyenlerin kütüklerini kaydırdığını düşünmek istemiyorum”

Başkan Çelikbilek, “STK Temsilcileri, muhtarlar ve çatısı altında bir araya geldiğiniz Kent Konseyi olarak son zamanlarda sık sık dile getirdiğim Beykoz’un nüfusu konusunda bir çalışma yapmanızı tavsiye etmek istiyorum. Biliyorsunuz şu an Beykoz’un nüfusu geçen yıla nazaran yaklaşık 1500 kişi azaldı. Bu azalmanın sebeplerini araştırıyoruz. Ancak Beykoz’un İller Bankası’ndan daha çok pay alabilmesi, 31 olan meclis üyesi sayımızın 37’ye çıkması, sağlık, emniyet, eğitim ve bunlar gibi daha birçok hizmetten alacağımız payların daha çok artması için yılbaşına kadar 250 bin nüfusu geçmemiz gerekiyor. Bu konuda çeşitli iddialar var ve maalesef bu iddialardan biri birçok vatandaşımızın kütüğünü memleketlerine aldırdığı da bunlardan biri. Böyle bir şey olduğunu düşünmek istemiyoruz ancak maalesef geçmişte örneklerini yaşadığımız için söylüyorum. Kent Konseyi olarak Beykozluluk bilincinin geliştirilmesi yönünde bir çalışma yapabilirsiniz. Belediye olarak biz de destek veririz.” dedi.

Başkan Çelikbilek, Kent Konseyi’nin çalışmalarını çok önemsediğine dikkat çekerek, çalışma gruplarının faaliyetlerini yakından takip edeceğini ve yürütülecek projelere imkânlar dâhilinde destek olacağını söyledi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı