Beykoz kulak verdi Havva'ya duyma sevinci yaşattı

Beykoz’da hayata geçen “Sen De Bir Kulak Ver” Projesi’yle yeni cihazına kavuşan işitme engelle Havva Yıldız (11) ilk kez anne babasını ve çevreyi net şekilde duydu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Medipol Üniversitesi ve Deha Biyodizel Firması işbirliğiyle atık yağların çevreye verdiği zararın önlenmesi, ihtiyaç sahibi engelli çocukların işitme cihazına kavuşması amacıyla başlatılan proje ilk olarak Havva Yıldız’a duyma sevinci yaşattı.

İlçedeki İşitme engelli aileler ve çocukların yüzünü güldürecek “Sen De Bir Kulak Ver” Projesi’nin tanıtım programında Havva’ya yaşı ve duyması için uygun olmayan eski cihazının yerine yenisi takıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültü Merkezi’nde düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal, Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Şerbetçioğlu, proje ortağı firma yetkilileri, yeşil okullardan temsilciler ve ilçe sakinleri katıldı.

Anne-babasının ve davetlilerin huzurunda yeni cihazını deneyen Havva’nın mutluluğu yüzüne yansıdı.

Atık Yağlar Okul ve Muhtarlıklara

“Sıfır Atık” hedeflerine uygun hazırlanan “Sen De Bir Kulak Ver Projesi” ilçe sakinlerinin atık yağları ayrı şekilde biriktirerek mahalle muhtarlıkları ve ilçedeki ilk ve orta dereceli okullara teslim etmesiyle uygulanacak.  

İşitme cihazı verilecek çocuklar, Beykoz Belediyesi’ne başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları arasından, Medipol Üniversitesi’nde uzmanlar hekimler tarafından yapılacak işitme tarama testi neticesinde seçilecek.

Çevre İçin Büyük Tehdit  

Lavaboya dökülen 1 lt atık yağ doğada 1 milyon lt temiz suyu kirletiyor. Temiz su kaynakları için büyük tehdit oluşturan ve günümüzde çevre kirliğinin nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan atık yağlarla mücadelede etkin atık yönetimi uygulamaları ve bilinçli toplum önemli rol oynuyor.

Beykoz Belediyesi, bir çevre ve sosyal sorumluk projesi olarak hayata geçirdiği uygulamayla sürdürülebilir temiz çevreye katkıda bulunurken ihtiyaç sahibi engelli çocuklara umut olmayı amaçlıyor.

Proje ortaklarıyla birlikte ilçede 2 yıl boyunca devam edecek proje kapsamında onlarca çocuk yeni bir işitme cihazına kavuşacak.  

Beykoz kulak verdi Havva'ya duyma sevinci yaşattı
Bizi Takip Edin