Beykoz Kundura’da etkinlikler yine dopdolu

Beykoz Kundura’nın Mart ayı programında tiyatrodan dansa, performanstan canlı müzik eşliğinde sessiz film gösterimlerine uzanan dolu dolu bir program İstanbullu sanatseverleri bekliyor.

Ödüllü belgeseller Beykoz Kundura Sinema’ya geliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un gözde kültür ve sanat merkezlerinden Beykoz Kundura’nın Mart ajandasında, tiyatrodan dansa, performanstan canlı müzik eşliğinde sessiz filme, dolu dolu bir program sanatseverleri bekliyor.

Beykoz Kundura’da etkinlikler yine dopdolu

MART’TA ‘GEÇEN GÜN’

Eleştirmenlerin övgüyle karşıladığı ve yılın oyunlarından biri olarak işaret ettikleri“ Geçen Gün”, Mart ayında üç gösterimle Kundura Sahne’de. Naz Erayda veKerem Kurdoğlu’nun birlikte yönettikleri ve Kundura Sahne’nin yapımcılığını üstlendiği oyun, 13 Mart Çarşamba ve 24 Mart Pazar günleri izlenebilir.

Kerem Kurdoğlu’nun yazdığı “Geçen Gün”, gündelik paranoya hallerimiz üzerine, ses, söz ve hareket parçalarından oluşuyor ve şehir ile iki kişi arasında geçen “endişe dolu bir sevgi hikâyesi” anlatıyor. Ödüllü oyuncular Esme Madra ve Ozan Çelik’in rol aldığı oyunda ayrıca, şehir atıklarından ürettikleri enstrümanları ve özgün performanslarıyla son yılların en dikkat çeken müzik gruplarından Tophane Noise Band de, müzik ve sesle ikiliye eşlik ediyorlar.

Beykoz Kundura’da etkinlikler yine dopdolu

SELEN GÜLÜN MÜZİKLERİYLE ASTA KLASİKLERİ

Mart’ta Kundura Sinema’da, sessiz sinemanın ilk yıldız kadın oyuncusu Asta Nielsen’ın iki filmi restore edilmiş kopyalarıyla ve canlı müzik eşliğinde gösterilecek.

Nielsen’ı büyük bir yıldız, yapımcı ve aşık rolünde kendinin kurgusal bir versiyonunda izleyeceğimiz “Filmlerin Primadonnası” (The Film Primadonna, 1913) ve kariyerindeki en güçlü performanslarından birini verdiği “Düşüş” (The Decline, 1922) adlı filmler art arda gösterilecek.

17 Mart Pazar günü Saat 16:30’da başlayacak gösterime, piyanoda Selen Gülün, basta Alper Yılmaz ve davulda Derin Bayhan’dan oluşan Selen Gülün Trio eşlik edecek.

Beykoz Kundura’da etkinlikler yine dopdolu

ETKİNLİKLERİN BİTİMİNDE ÜCRETSİZ SERVİSLER

Beykoz Kundura ’ya özel aracıyla gelecek misafirler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanırken, gösterimlerin bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksim’e ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek servislerden de ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Beykoz Kundura’nın güncel programı için detaylar beykozkundura.com ’da, biletler passo.com.tr ’de.

Beykoz Kundura’da etkinlikler yine dopdolu

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin