Beykoz Kundura’da sinema keyfi başlıyor!

Kundura Sinema’nın 80’ler ve 90’lardan klasikleri 4K kalitesinde restore kopyalarıyla izleme deneyimi sunan film programı Pazar Sinema Kulübü, 5 Şubat’ta başlıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kundura Sinema’nın 80’ler ve 90’lardan klasikleri restore edilmiş kopyalarıyla seyirciyle buluşturan programı Pazar Sinema Kulübü, bilimkurgu ve fantastik film meraklılarını Şubat’ta Beykoz Kundura’ya bekliyor.

Beykoz Kundura’da sinema keyfi başlıyor!

90’larda Türkiye’de Pazar akşamlarının en büyük ekran eğlencesi olan ve popüler filmlerin vizyon sonrası ilk gösterimlerini yaptığı film kuşağı ‘Parliament Sinema Kulübü’nden ilhâmla yaratılan programda; tüm zamanların en sevilen aşk filmlerinden “Ghost / Hayalet” (1990), ilk iki filmiyle “Back to the Future / Geleceğe Dönüş” ve Tim Burton’ın yönettiği “Beetlejuice / Beterböcek” (1988) ile “Edward Scissorhands / Makas Eller” (1990), 4K kalitesinde restore kopyalarıyla gösterilecek.

Beykoz Kundura’da sinema keyfi başlıyor!

MARTY VE DOC İLE GEÇMİŞE VE GELECEĞE DÖNÜŞ

Pazar Sinema Kulübü, zamanda yolculuk filmlerinin köşe taşlarından “Geleceğe Dönüş” serisinin ilk iki filmi ile başlayacak. Robert Zemeckis ile Bob Gale’in dahiyane senaryosu ve Steven Spielberg’in geleceği gören yapımcılığıyla sinema tarihinin en başarılı üçlemelerinden birini yaratan “Back to the Future / Geleceğe Dönüş” (1985) ve devam filmi “Back to the Future Part II / Geleceğe Dönüş 2” (1989), 5 ve 19 Şubat tarihlerinde sırasıyla art arda gösterilecek.

Eksantrik bilim insanı Doktor Emmett “Doc” Brown ile lise öğrencisi Marty McFly’ın, ilkinde 1950’lere, ikincisinde arabaların ve kaykayların uçtuğu 2015 yılına ışınlandıkları filmler; Michael J. Fox ve Christopher Lloyd’un ikonik performansları ve yenilikçi özel efektleriyle, bilimkurgu türünün eskimeyen ve rakipsiz klasikleri olmayı sürdürüyorlar.

Beykoz Kundura’da sinema keyfi başlıyor!

BURTONESK FİKİRLER, ÇILGIN DÜNYALAR

Tim Burton’ın kalın harflerle imzasını taşıyan, dönemin en özgün ve ayrıksı filmlerinden “Beterböcek” ve “Makas Eller” ise, 12 ve 26 Şubat tarihlerinde yine art arda gösterilecek. Burton sinemasının en karakteristik filmlerinden olan “Beterböcek”, trafik kazasında hayatını kaybeden Adam ve Barbara çiftinin, kendilerini New England’daki evlerinde hayalet olarak bulmalarıyla başlıyor.

Beykoz Kundura’da ücretsiz film ve müzikli hafta sonu!

Evin yeni sahipleri ve şeytani hortlak Beterböcek’in de dahil olduğu çılgın bir eğlenceye doğru ilerleyen filmde, Michael Keaton, Winona Ryder, Geena Davis ve Alec Baldwin gibi yıldız isimler rol alıyor. “Beterböcek”, 1980’leri bir zaman kapsülüne dönüştüren gösterişli stili, sıradışı tasarımları ve grotesk mizahıyla 35 yıl sonra da ilhâm veren bir komedi klasiği.

Tim Burton’ın B türü korku sinemasına ve gotik edebiyata duyduğu aşkla yarattığı kült filmi “Makas Eller” ise, yaratıcısı olan mucidin ani ölümüyle yarım kalan ve ellerinin yerinde makas bıçaklar olan çocuk kalpli Edward’ın yaşadıklarını anlatıyor. Johnny Depp, Winona Ryder, Vincent Price ve Dianne Wiest’in rol aldığı film, ‘Notre Dame’ın Kamburu’ndan ‘Operadaki Hayalet’e, ‘Frankenstein’dan ‘King Kong’a ve hatta peri masallarına uzanan referanslarıyla da benzersiz.

Beykoz Kundura’da sinema keyfi başlıyor!

14 ŞUBAT’A ÖZEL “HAYALET”

Programın bir sürprizi de, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel gösterimi ile “Ghost / Hayalet” (1990) olacak. Jerry Zucker’ın yönettiği ve 90’ların en akılda kalan aşk filmlerinden olan “Hayalet”, sokakta uğradığı saldırıyla hayatını kaybeden genç bir adamın ruhunun ‘burada’ takılı kalması ve sevgilisini yaklaşan tehlikeye karşı korumak için gönülsüz bir medyumdan yardım isteyişini anlatıyor. En İyi Film dahil 5 dalda aday gösterildiği Akademi Ödülleri’nde En İyi Senaryo ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’larını kazanmış film, Demi Moore ve Patrick Swayze’nin çok iyi tutmuş kimyaları kadar, Whoopi Goldberg’in Oscar, Altın Küre ve BAFTA ödüllerini toplamış performansıyla da unutulmaz bir 90’lar klasiği.

#KUNDURAGENÇ İLE BİLETLER 50 TL

beykozkundura.com adresinde Tam 90 TL’den satışa sunulan biletler için iki ve daha fazla alımlarda %20 indirim fırsatı sunulurken, #KunduraGenç ile 25 yaş altı izleyiciye özel biletler 50 TL olacak.

Beykoz Kundura ’ya özel aracıyla gelecek misafirler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanırken, etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksim’e ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek servisler de ücretsiz sunulacak.

HAFTA SONLARI DEMİRANE’DE BRUNCH KEYFİ

Etkinlik günleri gösterimden iki saat önce biletinizi göstererek  Beykoz Kundura ’ya giriş yapabilir; dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” sergisini ücretsiz gezebilirsiniz.

Ayrıca Demirane Restoran’da, Cumartesi ve Pazar günlerine özel hazırlanan brunch’a, randevu alarak katılabilirsiniz. Restorasyonuyla ve zengin menüsüyle dikkat çeken Demirane Restoran, Kundura Bostan’dan sofraya taşınan organik lezzetleriyle hafta sonları 09:00-14:00 saatleri arasında keyif ve lezzet düşkünlerini bekliyor.

Ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com

.

.

Beykoz Kundura’da sinema keyfi başlıyor!
Bizi Takip Edin