Beykoz Kundura’da ücretsiz film günleri başladı!

8 ülkeden 8 alternatif sinema salonu ve merkezini buluşturan Müşterek Sinema (Cinema of Commoning) projesinin Türkiye gösterimleri Pazar günü Beykoz Kundura’da başladı.
  • 9.05.2022 00:00:00

8 ülkeden 8 alternatif sinema salonu ve merkezini buluşturan Müşterek Sinema (Cinema of Commoning) projesinin Türkiye gösterimleri Pazar günü Beykoz Kundura’da başladı.

galeri isbeykoz kundura da ucretsiz film gunleri basladi 7779

8 ülkeden vizyon dışı alternatif film programları düzenleyen 8 sinema salonu ve merkezini buluşturan Müşterek Sinema (Cinema of Commoning) projesinin Türkiye gösterimleri Beykoz Kundura Sinema’da bu hafta sonu başladı.

8 FİLM ÜCRETSİZ İZLENEBİLECEK

Müşterek Sinema projesi, Haziran ortasına dek Pazar günleri ücretsiz gösterimlerle devam edecek.

galeri isbeykoz kundura da ucretsiz film gunleri basladi 6265

Sınırlı sayıda seyirciye açık olacak ve ücretsiz gösterilecek filmler için rezervasyonlar beykozkundura.com adresinden yapılabilir.

BEYKOZ KUNDURA’YI YAŞAYIN

Etkinlik günleri biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir; dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini ücretsiz gezebilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakmaya davet eden sergi; fabrikadan kalan makineler, belgeler, eski çalışanlar ve ailelerinin bağışladığı nesneleri ve 2015’ten beri sürdürülen sözlü tarih görüşmelerini bir araya getirerek, büyüleyici yapıların hafızasını canlı tutuyor.

GÖSTERİMLER: 

15 MAYIS 2022, PAZAR

THE EMPEROR’S NAKED ARMY MARCHES ON / İMPARATORUN ÇIPLAK ORDUSU HÂLÂ İLERLİYOR

29 MAYIS 2022, PAZAR

BEHIND THE FLICKERING LIGHT: THE ARCHIVE / TİTREYEN IŞIĞIN ARDINDA: ARŞİV

12 HAZİRAN 2022, PAZAR

ONE HUNDRED CHILDREN WAITING FOR A TRAIN / TRENİ BEKLEYEN 100 ÇOCUK 

CINEMA, MON AMOUR / SİNEMA, SEVGİLİM

19 HAZİRAN 2022, PAZAR

BEYOND MY STEPS / ADIMLARIMIN ÖTESİNDE 

ALAM LAYSA LANA / A WORLD NOT OURS / DÜNYA BİZİM DEĞİL

İlgili Haberler