Beykoz Lojistik mezunları diplomalarını aldı

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu'nun 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu'nun 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ilçe protokolü, öğretim görevlileri, öğrenciler ve velileri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ilçe protokolü, öğretim görevlileri, öğrenciler ve velilerin katılımıyla Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Lojistik sektöründe 2008 yılındaki kuruluşundan bu yana ülkemize önemli kalifiye öğrenci ve personel yetiştiren Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu mezuniyet töreninde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen, 5. Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Okul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, öğretim üyeleri, idari kadro, Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak ve veliler öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak oldular.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, 2008 yılında kurulan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun 5. Dönem mezunları ile 1444 mezun sayısına ulaştığını belirtti. Genç mezunlara başarılı bir meslek hayatı ve yaşam için öğütler verdi.

Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen, öğrencilerimizin eğitimleri boyunca sosyal, kültürel, ekonomik ve iş dünyasıyla sıkı bağlar içerisinde olmalarına özen gösterdiklerini, bir çoğunun sektörde iş hayatına atılırken bir çoğunun akademik eğitimlerine devam edeceklerini dile getirdi. Eğitim hayatlarına devam edecek mezun öğrencilerimiz için olanaklar sağlayarak, İstanbul’daki birçok Vakıf Üniversitesi ile yaptığımız işbirlikleri neticesinde, öğrencilerimizin lisans tamamlama eğitimine gittiklerinde burslu kazansalar dahi Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu mezunu oldukları için ekstra burs imkanları yarattıklarını belirtti.

Başkan Çelikbilek: “Hasretle Sizin Üniversite Olmanızı Bekliyoruz”

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mezun olan öğrencilere başarılar diledi. Yerel idareciler olarak Beykoz Lojistik Yüksekokulu ile gurur duyduklarının özellikle belirten Başkan Çelikbilek, ‘Biz şimdi hasretle sizin üniversite olmanızı bekliyoruz. Beykoz, çok şanslı bir döneme giriyor. Burası artık bir eğitim kenti olmak üzere, oluyor da… Oldu ve olacak… 4 üniversite yetiyor mu? Yetmiyor. Farklı meslek yüksekokullarıyla Beykoz tam bir eğitim üssü olacak. Beykoz, çok kısa zaman sonra çok iyi bir eğitim ilçesi olacak, kültür ilçesi olacak. Sanatla barışık olan bir ilçe olacak” dedi.

Başkan Çelikbilek sözlerini şöyle tamamladı: “Sizlerin şimdi adrenali yüksek, heyecanlısınız. Ancak bilin ki, hayat sizler için yeni başlıyor. Az önce Meslek Yüksek Okulu Müdürü anlattı ve altını kalın çizgilerle çizdi; siz de ayağa kalkarak alkışladınız ve o şekilde karşıladınız cümlelerini… Eğer o cümleleri içinize sindirirseniz, onu özümserseniz hayatta yolunuz güzelleşir, önünüzdeki engelleri kaldırırsınız. Mutlaka, eminim, ailelerinizden aldığınız yüksek terbiye, yüksek anlayış, sizin hayattaki en büyük rehberiniz olacaktır. Ahlaki değerlere sahip olmanız, bu ülkenin geleceği bakımından çok önemlidir. Bu ülke insanını sevmeniz, geleceğiniz için çok anlamlıdır.

Törende Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel ve Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen de yaptıkları konuşmalarda öğrenciler ve okulla gurur duyduklarını ifade ederek, kendilerini lokomotif bir üniversite olmaya hazırladıklarını söylediler.

Konuşmaların ardından öğrencilere ödülleri, yüksek onur belgeleri, onur belgeleri ve diplomaları takdim edildi. Başkan Yücel Çelikbilek dereceye giren öğrencileri altınla ödüllendirdi.

Günün sonunda ise öğrenciler hep birlikte kep atarak, mezuniyet sevincini yaşadılar.

Beykoz Lojistik mezunları diplomalarını aldı
Bizi Takip Edin