Beykoz Muhtarlar Derneği'nin kongresi ertelendi!

Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği'nin kongresi, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği'nin, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği olağan kongre yeterli çoğunluğun sağlanamamasından ötürü 29 Ekim

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği’nin kongresi, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği’nin, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği olağan kongre yeterli çoğunluğun sağlanamamasından ötürü 29 Ekim Perşembe günü tekrar gerçekleştirilecek.

Bu duruma hayli tepki gösteren Muhtarlar Birliği Dernek Başkanı Hüsnü Kolcu, “İlk defa böyle bir olay oldu. Kaymakama da rezil olduk, Belediye Başkanına da rezil olduk” ifadelerini kullandı.

Kongre, 29 Ekim Perşembe günü saat 10.00’da Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek.

Dernek Başkanı Hüsnü Kolcu: Kaymakama da, Belediye Başkanına da rezil olduk!

Güne dair sitemkar konuşan Dernek Başkanı Hüsnü Kolcu: “Çoğunluk ve imza olmadığı için kongremizi gerçekleştiremeyeceğiz. Sağlık olsun bir dahaki haftaya kaldı. Aslında bunu yaşatanlara teşekkür ediyorum. İlk defa böyle bir olay oldu. Kaymakama da rezil olduk, Belediye Başkanına da rezil olduk. Değerli arkadaşlar, 2 kere toplantı yaptık. Aday var mı?, dedik. Çıkmadı. Liste çıksaydı, oturur hep beraber konuşurduk. Neden bu hale geldik, takdiri sizlere bırakıyorum. Yapacak bir şey yok. 29 Ekim’de aynı saatte yine burada toplanacağız. Haftaya çoğunluğa bakılmaksızın bu kongre yapılacak” şeklinde konuştu.

Neden fesih oldu? Sorusunu da ydınlatan Kolcu: “Çok takıldılar. Neden fesih olduk? Bakın, Marmara Trakya Muhtarlar Birliği kurulduğu zaman devesal bir muhtarlıktı, buna hiç lafımız yok. Bugüne kadar gelen arkadaşlarımızın hepsi iyi görev yapmışlardır. Şu anda Marmara Trakya Muhtarlar Birliği’nin esamesi kalmamış. Anadolu Yakası’nda bir tane yer kalmış ona bağlı, o da ayrılmak için program yapıyor. Avrupa Yakası’nda ise ona bağlı kalan hiçbir yer yok. Biz dedik ki, tek başımıza bağımsız bir Beykoz Muhtarlar Derneği kuralım ve kurduk. Bazı arkadaşlar federasyona katılmışlar. Federasyona gidip gelme kararını sizler verirsiniz, ben değil. Ben tek başıma asla böyle bir karar alamam” dedi.

Akbaba Mahalle Muhtarı Yüksel Kılıç: Köy ve mahalles sorunlarını çözeceğim dediniz ama, olmadı!

Akbaba Mahalle Muhtarı Yüksel Kılıç da; “Sayın Muhtarım, derneğini kurdunuz, teşekkür ederim. Allah razı olsun sizden. Şahsınıza ait herhangi bir sorunumuz yok. Birlik ve beraberlik içerisinde siz bir dönem yaptınız. Şefik Bey yaptı, dedi ki ‘Ben daha çıkmıyorum’. Sizde bir dönem yapacağım dediniz, köy ve mahalle sorunlarını biliyorum yapacağım, dediniz. Yerine gelemedi yani” dedi.

Yüksel Kılıç’ın sorunları çözmediniz ifadesine cevap veren Hüsnü Kolcu, şunları söyledi: “Varsa burada ‘Ben bütün mahallelerin sorunlarını çözeceğim’ diyen ben bugün bırakırım. Biz Belediye Başkanı mıyız, Vali miyiz? Bugün Belediye Başkanı sorunları çözemiyor, Kaymakam çözemiyor, Vali Çözemiyor…Dernek Başkanı mı çözecek? Bırakın bu işleri, yok böyle bir şey! Biz elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Başarılı olur veya olmaz, ayrı bir konu”.

Beykoz Muhtarlar Derneği'nin kongresi ertelendi!
Bizi Takip Edin